پیشگیری از بارداری با وازکتومی یا بستن مجرای تناسلی در مردان

وازکتومی:

یکی از روش های پیشگیری از بارداری که بسیاری از زوج ها نسبت به آن نسبتا بی اطلاعتند عمل وازکتومی یا بستن مجرای تناسلی در مردان است.

 

برخلاف آن چه بسیاری از زوج ها و خصوصا مردان تصور می کنند انجام این جراحی بسیار ساده و هیچ گونه تاثیری بر روی فعالیت های جنسی مرد ندارد و او همانند سابق می تواند فعالیت های جنسی خود را ادامه دهد. این روش هیچ گونه بی میلی جنسی و تغییر در صفات مردانه به همراه نخواهد داشت بلکه برعکس با فکری راحت تر و بدون هیچ گونه ترس از ایجاد حاملگی می توانند عمل آمیزش را به طور طبیعی و بدون هیچ تغییری حتی در مقدار منی انجام دهند. تنها تغییری که بعد از انجام عمل در مایع منی این گونه افراد به وجود می اید این است که به خاطر بسن مجرای تناسلی، مایع منی فاقد اسپرم است و قدرت باروری ندارد.

عمل وازکتومی یک عمل بسیار ساده و سرپایی است و فرد احتیاج به بی هوشی و بتسری شدن در بیمارستان ندارد. در این عمل دو طرف آلت به وسیله ی تزریق آمپول بی حس می شود و بعد از بی حس شدن پوست بیضه ها، برش های بسیار ظریف و کوچکی در اطراف آلت ایجاد می کنند و چند میلیمتر از مجرای تناسلی مرد برداشته می شود سپس آن را بخیه کرده و گره می زنند.

انجام این عمل بسیار ساده است و عوارض جانبی مهمی در پی ندارد. البته لازم به ذکر است که این روش جلوگیری همانند سایر روش های دیگر ممکن است عوارضی داشته باشد که با رعایت برخی از مسائل بهداشتی می توان از به وجود آمدن آن ها پیشگیری کرد.

ارسال شده در 25 بهمن 1395 توسط