ارتباط ساختار جمجمه با بیماریهای روحی

 

می خواهیم در این بخش به ساختار جمجمه افراد مختلف و شکل آن بپردازیم سایز و شکل جمجمه می تواند در رفتارهای افراد مختلف نقش داشته باشد و ریشه انواع بیماری های روحی و روانی همین ساختار جمجمه از بدو تولد باشد به برخی از یافته های علمی و پزشکی در این زمین اشاره خواهیم کرد .

ابتلا به بیماری‌های روانی یا اختلالات رفتاری می‌تواند به خاطر شکل‌گیری غیر عادی جمجمه و ساختار مغزی در افراد از بدو تولد ایجاد شود.

یک پژوهش علمی با محوریت دانشگاه کمبریج بین دانشمندان سه کشور آمریکا، ایتالیا و انگلستان نشان داد ساختار مغر و جمجمه به شدت بر نوع رفتارهای پرخاشگرانه یا آرام در افراد اثر می‌گذارد.
بر اساس نتایج این تحقیق که بر روی بیش از 300 داوطلب انجام شد، افرادی که دارای پوسته و قشر جمجمه سخت، حجم مغز و آهیانه های کوچک و نیز آب مغزی کمی بودند، بیشتر دچار رفتارهای پرخاشگرانه، خشونت آمیز و ابتلا به بیماری های اعصاب و روان می‌شدند.
این در حالی است که افرادی که دارای پوسته و قشر مغزی نازک‌تر، آهیانه های بزرگتر و آب مغزی بیشتری هستند از رفتارهای باثبات و آرام تری برخوردار بوده و کمتر به بیماری های اعصاب و روان مبتلا می شوند.
دانشمندان برای دستیابی به این نتایج، اسکن مغزی داوطلبانی که همگی سالم بوده و هیچ سابقه ابتلا به بیماری های اعصاب و روان نداشته را با تصاویر مغز مبتلایان به بیماری های اعصاب و روان مقایسه کردند.
پیش‌بینی می‌شود از این کشف علمی بتوان برای شناسایی و تشخیص بیماری های اعصاب و روان و رفتارهای پرخاشگرانه در افراد به ویژه از سنین کودکی و نوجوانی استفاده و جرم و جنایت در جامعه را ریشه‌کن کرد.
منبع: Medical Daily
انتهای پیام/

ارسال شده در 25 بهمن 1395 توسط