آمیزشی ناپیوسته شیوه پیشگیری از بارداری

یکی از قدیمی ترین شیوه های جلوگیری از بارداری، روش عقب کیدن یا جماع گسیخته است که برخی از آن به نام آمیزش ناپیوسته نام می برند. تقریبا این روش را می توان اولین و ابتدایی ترین روش جلوگیری نامید که تا امروزه نیز رایج است. در این روش مرد قبل از خارج شد منی آلت خود را بیرون می کشد تا منی وارد مهبل نشود و به خارج بریزد. این راه جلوگیری یکی از ارزان ترین و راحت ترین راه های جلوگیری از بارداری است که بسیار مقرون به صرفه است و مورد توجه بسیاری از زوج ها می باشد. زیرا این روش به دستور خاص یا ابزاری نیاز ندارد. اما این روش جلوگیری دارای نقایصی است و از آن نمی توان به عنوان یک راه جلوگیری مطمئن استفاده کرد چرا که گاهی ممکن است در حین بیرون کشیدن آلت و حتی قبل از خروج کامل منی همان دو سه قطره ای که از قضیب خارج می شود دارای دو سه اسپرم بوده و ورود آن به مهبل باعث آبستنی گردد. چه بسا گاهی برای دختران باکره نیز این مسئله اتفاق افتاده و با وجود عدم دخول کامل، آبستن گشته اند. هم چنین اگر بعد از آمیزش اول مجددا نزدیکی صورت بگیرد ممکن است اسپرم هایی که از نزدیکی اول بر سر آلت باقی مانده در بار دوم وارد مهبل شده و باعث آبستنی گردد.

جدای از نامطمئن بودن روش جماع گسیخته بسیاری از مردها را دچار بیماریهای روحی و حتی ناتوانی ها و سرد مزاجی های جنسی می کند و ترس از عدم کنترل در مردان و هم چنین ترس از بارداری در زنان باعث کاهش لذت در آن می شود.

به طور کلی می توان گفت روش جماع گسیخته یکی از روش های پیش پا افتاده ی جلوگیری است و با وجود شیوه ها و روش های نوین، این روش جلوگیری توصیه نمی شود.

ارسال شده در 23 بهمن 1395 توسط