اثرگذاری داروی فلویموسیل

 در مورد داروی فلوموسیل چه میزان اطلاع دارید این دارو برای مبتلایان به مشکلات ریوی تجویز می شود و در در دفع ترشحات ریه بسیار موثر است بد نیست با عوارض جانبی این دارو آشنا شوید و به اطلاعات دارویی تان بیفزایید برای کاهش غلظت ترشحات ریوی راهنمایی های مفیدی داریم که در ادامه در اختیارتان قرار خواهیم داد .

یک فوق تخصص آلرژی و ایمنولوژی بالینی درباره مصرف داروی “فلوموسیل” و عوارض مصرف آن در برخی از افراد هشدار داد.

مریم ملحوجی راد فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی در خصوص داروی “ان استیل سیستئین” (فلوموسیل) بیان کرد: “فلوموسیل” یک داروی کمکی برای برخی از بیماری های ریوی است که مصرف آن باعث کاهش غلظت ترشحات ریوی و خروج راحت تر آنها می شود.
وی با بیان اینکه فلوموسیل یک داروی خلط آور است که بیشتر برای درمان عفونت های ریوی استفاده می شود، اظهار داشت: یکی دیگر از موارد مصرف این دارو، خروج آسان تر ترشحات غلیظ ریوی در مبتلایان به بیماری CF (سیستیک فیبروزیس) است.
این فوق تخصص آلرژی و ایمنولوژی بالینی عنوان کرد: امروزه مرسوم شده است که از داروی “ان استیل سیستئین” برای درمان هر سرفه ای استفاده می شود، ولی استفاده از این دارو در حمله حاد آسم منع مصرف دارد. بنابراین افرادی که دچار این عارضه هستند، باید از مصرف آن خودداری کنند.
ملحوجی راد توصیه کرد: افرادی که استامینوفن را با دوز بالا دریافت کرده اند و دچار مسمومیت شده اند نیز باید برای درمانشان از داروی “فلوموسیل” استفاده کنند.
وی تاکید کرد: انقباض و اسپاسم برونش (راه هوایی ریوی)، احساس فشار در قفسه سینه، تب، تهوع، استفراغ، افزایش حجم ترشحات ریوی و آبریزش بینی از عوارض مصرف این دارو به شمار می آید که البته احتمال وقوع آنها کم است.
این فوق تخصص آلرژی و ایمنولوژی افزود: داروی “ان استیل سیستئین” با برخی از داروها مانند “تتراسایکلین”، “اریترومایسین” و “آمفوتریسین B” نیز تداخل دارویی دارد. همچنین در مواردی که عوارض دارو برای بیمار مشکل ساز شود، می توان با نظر پزشک مصرف آن را قطع کرد.

ارسال شده در 24 بهمن 1395 توسط