شپشک و تب خال آلت تناسلی

شپشک آلت تناسلی:

از دیگر امراض مقاربتی می توان به شپشک آلت تناسلی اشاره کرد. مهم ترین عامل این بیماری، عدم رعایت بهداشت و مسائل بهداشتی است. از علائم این بیماری می توان به خارش بسیار شدید خصوصا در شب ها که گاهی باعث ایجاد زخم در ناحیه ی مبتلا می گردد اشاره کرد. عمل شستشو می تواند تا اندازه ای در درمان این بیماری کارساز باشد. اما برای بهبود قطعی باید شستشو را با محلول های ضد شپشک و ضد عفونی کننده مانند بیکلاراید جیوه انجام داد و درمان را حداقل تا دو یا سه هفته تحت نظر پزشک ادامه داد.

تب خال تناسلی:

یکی دیگر از انواع بیماریهای مقاربتی تب خال های تناسلی است که خصوصا در مردان بیشتر دیده می شود و به صورت دانه های قرمز رنگی در نواحی آلت تناسلی دیده می شود. اگر این تب خال ها بترکد، باعث ایجاد زخم و جراحت در نواحی مبتلا و گاهی باعث آلوده شدن نواحی سالم نیز می گردد. در صورتی که این جراحات بهبود نیابد به نواحی دیگر نیز سرایت می نماید. این بیماری همانند سایر بیماریهای مقاربتی از راه مقاربت و تماس جنسی قابل انتقال و سرایت است. تب خال های تناسلی گاهی در خانم ها دیده می شود که همراه با درد و سوزش است و گاهی حتی باعث حبس ادرار و ناراحتی های مثانه نیز می شود.

به هر حال باید در صورت ابتلا به این بیماری به پزشک متخصص مراجعه کرد. دارویی که معمولا برای بهبود این بیماری تجویز می شود تتراسیکلین است که هم به صورت پماد و هم به صورت کپسول در بازار وجود دارد. هم چنین فرد مبتلا باید از انجام هرگونه تماس جنسی تا بهبودی کامل خودداری کند و بهداشت و نظافت ناحیه ی مبتلا را رعایت نماید.

ارسال شده در 22 بهمن 1395 توسط