اهمیت شناخت انحرافات جنسی

این انحرافات به دو دسته اند:

1- افرادی که در طرز و طریق ارتباط جنسی خود غیر طبیعی هستند و به طور طبیعی و اصولی این غریزه را ارضاء نمی کنند.

2- گروهی که مطلوب و معشوق آن ها طبیعی نیست (کسی غیر از جنس مخالف می باشد).

گروه اول کسانی هستند که مطلوب و معشوق آن ها جنس مخالفشان است ولی در نحوه ی آمیزش پا را فراتر از طرز طبیعی آن می گذارند و از شیوه ی عادی آمیزش منحرف می شوند. این بیماران به دسته های گوناگونی تقسیم می شوند: گروهی از تماشای مجامعت دیگران و یا حتی جفت گیری حیوانات لذت می برند. این نوع بیمارری چنان در کشورهای اروپایی و آمریکایی شایع است که مکانی را برای این کار قرر داده اند و با گرفتن مبلغی پول از افراد بیمار به آنان اجازه می دهند تا به تماشای مجامعت دیگران بپردازند. عده ی زیادی از این گروه را پیرمردان یا کسانی که مبتلا به ناتوانی جنسی هستند تشکیل می دهند.

گروه دیگر کسانی هستند که بسیار مایلند که در حضور دیگران مجامعت کنند و همه ناظر و شاهد نزدیکی آن ها باشند.

گروه دیگر کسانی هستند که باید آمیزش آن ها با درد و شکنجه و اذیت همراه باشد. این گروه نیز به دو قسمت تقسیم می شوند:

الف: گروهی که دوست دارند معشوقشان را آزار دهند و از اذیت و آزار دادن معشوق لذت می برند که در اصطلاح علمی به این بیماری سادیسم یا دیگر آزاری می گویند. گروه دیگر دوست دارند که آزار ببیند و اذیت و شکنجه شوند و تقریبا اکثر بیماران به هر دو نوع مرض دیگر آزاری و خودآزاری مبتلا می باشند.

از دیگر انحرافات جنسی این است که بیماران دوست دارند آلت تناسلی خود را در معرض دید همگان قرار دهند. آنان از این کار لذت می برند و به انزال می رسند.

این بیماری معمولا در میان مردان دیده می شود و اکثر این بیماران در مکان های شلوغ، آلت تناسلی خود را به دیگران نشان می دهند و حتی بیشتر مواقع با اعتراض و هجوم مردم مواجه می شوند ولی در اروپا و کشورهای آمریکایی، کلوپ هایی مخصوص این بیماران قرار داده اند که بتوانند آرزوهای خفته ی خود را برآورده سازند و آتش درونشان را فرو نشانند.

ب: گروه دوم کسانی هستند که در انتخاب معشوق به خطا رفته و روندی غیر طبیعی را طی می کنند از جمله امراضی که در این گروه دیده می شود می توان به مرض همجنس بازی اشاره کرد. که زن خواهان زن دیگر می شود و یا مرد عاشق مرد دیگر یا پسربچه شده و عمل لواط را مرتکب می شود. البته همجنس بازی فقط در میان انسان ها متداول نیست بلکه گاهی این عمل در حیوانات نیز دیده می شود.

دیدگاههای مختلفی در مورد همجنس بازی وجود دارد. گروهی بر این باورند که این عمل اکتسابی است و ناشی از تاثیر محیط می باشد. برخی دیگر عقیده دارند که این بیمارری به طور ارثی به شخص منتقل می شود و از بدو تولد با  اوست به همین خاطر معالجه ی این بیماری کار بسیار مشکلی است. برخی دیگر از افراد می گویند که این بیماری دوره ای و محیطی است و به محض تغییر محیط این بیماری نیز درمان می شود. آنان عقیده دارند که این بیماری در مراکزی که مردها با هیچ گونه زنی تماس ندارند مانند سربازخانه ها، مراکز شبانه روزی، خوابگاه ها شیوع بیشتری دارد.

این بیماری در همه ی سنین وجود دارد، ولی اکثرا در دوران بلوغ و یا خیلی زودتر مبتلا به این بیماری می شوند. برخی از افراد همجنس باز بدون انجام هیچ عملی و تنها با مالش و ماساژ و دیگر حرکات شهوانی ارضاء می شوند.

اکثر بیماران مبتلا به این بیماری مردانی هستند که رفتاری زنانه دارند حرکات آن ها بسیار شبیه به زنان است. همانند زنان لباس می پوشند و آرایش می کنند البته این قاعده ی کلی نیست و مردانی نیز هستند که با حرکات و رفتار مردانه و با هیبت مردانه مبتلا به این بیماری هستند.

بسیاری از روان شناسان بر این عقیده اند که زنان مبتلا به این بیماری در اثر حادثه ای از جنس مخالف بیزار گشته و حتی گروهی از آن ها از مردها و آمیزش با آن ها وحشت دارند. این قبیل زنان ممکن است که در کودکی گرفتار پدرانی سخت گیر و نامهربان بوده اند و همین عامل تاثیر بسیار بدی بر روح و روان آن ها گذاشته و نسبت به جنس مخالف بیزار کرده است.

برخی از مبتلایان بسیار تمایل به بچه ها دارند و در اصطلاح عامیانه آن ها را بچه باز می خوانند. این بیماران تمایل شهوانی غیر طبیعی به پسربچه های خردسال دارند و حتی گاهی دیده شده که فرد مبتلا با کودک خود ارتباط جنسی برقرار می کند.

به طور کلی درمان همجنس بازی کار مشکلی است و این بیماری نمی تواند سریع درمان شود زیرا هنوز به طور اصولی نه علت این بیماری پیدا شده و نه راهی برای درمان آن. البته ایده های مختلفی در رابطه با معالجه ی این بیماری داده شده که گاهی می تواند موثر واقع شود.

از دیگر انحرافات و بیماریهای جنسی این است که شخص علاقه ی شهوانی به خود پیدا کرده و از تماشای اندام خود لذت می برد. این بیماری در کسانی شیوع دارد که ساعات زیادی را به تماشای خود در آینه می گذرانند و یا این که تمایل دارند که در هنگام نزدیکی روبروی آینه بایستند و به  تماشای عمل مشغول باشند.

بیماری دیگر، تمایل به مجامعت با مردگان است. کسانی که مبتلا به این بیماری هستند تمایل دارند که در هنگام خواب یا در هنگامی که معشوق به حالت ساکت و بی تحرک است با او آمیزش کنند و حتی در مراحل وخیم تر این عده مبادرت به مجامعت با جسد می کنند. در بسیاری از مراکز فحشا در اروپا در اتاق های مخصوص تابوت های خاصی قرار می دهند و معشوق به حالت میت در تابوت خوابیده و بیمار مشغول مجامعت می شود.

در پایان یکی دیگر از انحرافات جنسی را شرح می دیم که آن عشق به حیوان و تمایل به آمیزش با حیوانات است. این بیماران معمولا حیواناتی را در خانه نگهداری می کنند و آن ها را طوری تربیت می کنند که آلت تناسلی آن ها را بلیسد و از این کار لذت می برند و یا این که مبادرت به آمیزش با حیوان می کنند. نتیجه ی این عمل پست مبتلا به انواع بیمارری ها از جمله سیاه زخم و هزاران بیماری عفونی دیگر است.

از دیگر اختلالات جنسی می توان به چند نمونه ی دیگر اشاره کرد که البته آن ها را نمی توان جزء انحرافات جنسی به حساب آورد و می توان جزء بیماریهای مقاربتی دانست. یکی از این بیماری ها پریاپیسم یا دائم النعوظ بودن است. بدین صورت که آلت بیمار همیشه راست می ماند و گاهی حتی با درد همراه است و عمل آمیزش هم نمی تواند آن را بهبود ببخشد. برای این مشکل دلایل گوناگونی ذکر کرده اند از جمله برخی از پزشکان بر این عقیده اند که مبتلایان به این اختلال، دارای اختلال در دستگاه تناسلی هستند. برخی دیگر عقیده دارند که علت این اختلال بیماریهای خونی است و برخی نیز اختلال دستگاه عصبی و هم چنین ناراحتیهای نخاعی به ویژه تومورهای نخاعی را علت این مرض می دانند. مبتلایان این بیمارری اغلب بعد از چند بار مبادرت به نزدیکی و یا حتی به جلق زدن نمی توانند نعوظ آلت را از بین ببرند و حتی گاهی بعد از بارها تکرار نزدیکی از هر نوع  آمیزش منزجر می شوند و دیگر آمیزش برای آن ها هیچ لذتی نخواهد داشت.

درمان این بیماری کار مشکلی است. اما اگر درمان این مرض به تاخیر بیافتد ممکن است برای مدت طولانی حتی تا 1 یا 2 سال آلت در حالت نعوظ باقی بماند. درمان های متعددی برای این بیماری پیشنهاد می شود از جمله: عمل جراحی، خوردن داروهای مسکن، استفاده از هورمون ها، روان درمانی و… اما از میان تمام این درمان ها عمل جراحی از همه موثرتر است و می تواند در درمان این بیماری کارساز باشد زیرا بقیه ی روش های درمانی حالت تسکینی داشته و نمی تواند در درمان مرض به طور کامل تاثیر داشته باشد.

یکی دیگر از این بیماری ها مرض حشری بودن است که شخص  هیچ وقت از آمیزش سیر نمی شود و از مجامعت رضایت کافی ندارد بلکه بعد از هر بار نزدیکی اشتیاقش بیشتر می شود و حتی گاهی ممکن است چند بار در یک شب مبادرت به نزدیکی کند. این بیمارری اکثرا در بین مردها شیوع دارد ولی در میان زنان نیز دیده می شود خصوصا در میان اشرافیان رومی زنانی که به  این بیماری دچار بوده اند چند نفر را اجیر می کردند تا بلکه بتوانند آتش شهوتشان را فرو نشانند.

یکی دیگر از بیماریهای جنسی که شاید بتوان آن را جزء نقایص جسمی خواند مرض دو جنسه بودن یا به اصطلاح عامیانه مرض خنثی بودن است. شخص از بدو تولد به صورت دوجنسه متولد می شود یعنی هم دارای آثار و حالات و آلت مردانگی است و هم آلت زنانه دارد. این گونه افراد، در روابط جنسی خود دچار مشکل هستند و نمی توانند همانند سایر افراد روابط طبیعی و درستی داشته باشند. آن چه در این اففراد مشخص می اشد این است که یکی از خصوصیات زنانه و مردانه بیشتر بر این افراد غالب است و به کمک عمل جراحی می توانند جنسیت اصلی یا غالب خود را بازیابند. اما همگام با عمل جراحی که بر روی این اففراد صورت می گیرد باید تحت درمان هورمونی نیز قرار گیرند که از لحاظ ظاهری، کلفت یا نازک کردن صدا، بزرگ یا کوچک کردن سینه و غیره نیز تغییر حالت داده و جنسیت اصلی خود را بازیابند آن چه در درمان این بیماران بسیار مهم است روان درمانی و مشاوره است که اشخاص بتوانند اعتماد به نفس پیدا کرده و خود را در کارهای اجتماعی و فعالیت های عادی و روزانه همانند سایر افراد بدانند.

ارسال شده در 21 بهمن 1395 توسط