حالات نزدیکی در ارتباط جنسی چگونه است

این مسئله خصوصا برای خانم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بدانند در زمان آبستنی، قاعدگی، و یا زایمان چه باید کرد.از مرحله ی مقدمه و معاشقه و خصوصا از مرحله ی لمس کردن و بوسیدن تا زمان نزدیکی، فاصله ی زیادی نیست. بعد از مراحل مقدماتی و تحریکات کافی، به مرحله ی نزدیکی می رسیم که با وارد شدن در مهبل شروع می شود و با انجام حرکات رفت و برگشت از سوی مرد که باعث رسیدن به مرحله ی ارگاسم می شود ادامه یافتن و با انزال طرفین ختم می گردد.

گاهی در عمل نزدیکی، زن نقش فعال دارد و باعث رفت و برگشت آلت می شود و بعضی اوقات هر دو طرف با همدیگر فعالیت می کنند. زمان مدت نزدیکی در افراد فرق دارد بعضی از مردان بعد از 10 دقیقه و بعضی ها بیشتر به مرحله ی ارگاسم یا اوج لذت جنسی می رسند. ولی به طور متوسط در صورتی که زن از قبل برای آمیزش آماده باشد مدت زمان نزدیکی کمتر خواهد بود و حتی بعد از 3 دقیقه انزال رخ می دهد. البته در زن ها زمان لازم برای رسیدن به مرحله ی ارگاسم بیشتر است و حدود 10 دقیقه طول می کشد لذا مرد باید تا رسیدن زن به لحظه ی اوج مقاومت کند تا هر دو در یک زمان به این مرحله برسند.

معمولا انزال زن ها همانند مردان محسوس نیست. در حالی که در زمان انزال و ارضاء از زن ها نیز مایع لزجی خارج می شود، ولی مقدار آن بسیار کم بوده و معمولا مردان متوجه انزال زنان نمی شوند. حتی پاره ای از مردان بعد از سال ها زناشویی هنوز زمان ارضاء شدن همسران خود را نمی دانند.

رسیدن به مرحله ی ارگاسم در زنان کاملا محسوس نیست ولی در زمان ارضاء شدن از حالت دیگری از قبیل نفس نفس زدن ها، تند شدن ضربان قلب، ناله های خفیف و لرزش های خفیف می توان به ارضاء شدن زن پی برد.

آمیزش با نعوظ آلت مرد شروع می شود. ولی باید این نکته را متذکر شد که آغاز آمیزش یک زن نیز با نعوظ شروع می شود و تمام آلت تناسلی متمایل و خواستار رسیدن به  انزال می گردد. به همین دلیل است ک اگر زن از آمیزش خود لذت کافی را نبرد و به اوج لذت جنسی نرسد منجر به ناراحتی های جسمی و روحی برای او خواهد شد. بنابراین آمیزش با نعوظ شروع شده و با انزال و رسیدن به مرحله ی ارگاسم در طرفین ختم می شود. بعد از اتمام این مراحل یک حالت سستی و خستگی بر زن و مرد چیره می شود و یک حالت خواب آلودگی آن ها را فرا می گیرد. البته شدت  این حالات در مردها بیشتر بوده و برای همین است که خانم ها اکثرا از این موضوع گله مند هستند که مردها با اتمام کارشان می خواهند بخوابند در حالی که یکی از مراحل مهم آمیزش، همان مرحله ختم آمیزش است که بسیار مرحله ای مهم و خطرناکی است و گاهی در صورت ناآگاهی باعث ناراحتی های جسمی و روحی زیادی خواهد شد. اصولا خانم ها همان گونه که دیرتر تحریک می شوند و به اوج لذت جنسی می رسند، همان گونه هم آتش درونشان دیرتر سرد می شود و معمولا زن ها تا مدتی بعد از انجام عمل جنسی بیدار هستند و از خوابیدن مردشان دلخور می شوند و از آن به عنوان یک بی توجهی و بی حرمتی یاد می کنند البته این مسئله برای همه ی زنان صادق نیست بلکه بعضی از زن ها حتی زودتر از شوهرانشان به خواب می روند.

به همین خاطر است که می گوئیم تحریک و بوسه و نوازش یکی از ارکان مهم آمیزش است زیرا زنی که به اندازه ی کافی تحریک شده و به اندازه ی زیادی نوازش شد دیگر کمبودی احساس نمی کند و چه بسا بعد از آمیزش از هرگونه نوازشی منزجر باشد. به هر حال برای ختم نزدیکی نمی توان رهنمود مشخصی برای همه ی زوج ها ارائه داد. این مسئولیت خطیر بر عهده ی زوج ها است که کیفیت خلق و خوبی هم دیگر را درک کنند و بهترین راه و روش را برگزینند.

حالات نزدیکی:

به طور کلی می توان حالات نزدیکی را به چهار دسته تقسیم کرد:

1- به پشت خوابیدن زن

2- به پشت خوابیدن مرد

3- به پهلو خوابیدن هر دو و روبه یکدیگر بودن

4- مرد رو به زن و زن به پشت

وضعیت 1: به پشت خوابیدن زن

در این حالت زن به پشت خوابیده و مرد بر روی زن قرار م یگیرد. بنابراین راه برای هرگونه نوازش و بوسه و معاشقه ای باز است این حالت که بسیار طبیعی می باشد با وضع پاهای زن تغییر می کند. به چند حالت دیگر می شود:

الف: حالتی که زن زانوها را خم کرده و پاها را از هم باز می کند. در این حالت نزدیکی دخول کامل صورت نمی گیرد و زن با گذاشتن بالشی زیر کمر خود آن را بلندتر می کند و دخول و تحریک را آسان تر می سازد. این حالت برای زنان سردمزاج و زنانی که دیر تحریک می شوند توصیه نمی شود و برای زن و مردی خوب است که زود انزال هستند و شانس آبستنی در این حالت کم است. به طور کلی می توان از لحاظ جسمی چنین گفت: مرد یا دارای آلتی کوتاه، بلند، کلفت یا باریک، و زن نیز به همین نسبت دارای مهبلی گشاد، تنگ، کوتاه، دراز است. زن و مرد برای کسب لذت بیشتر از آمیزش باید به نسبت آلت خود بهترین وضعیت را برگزینند.

ب: دیگر حالت هایی که این وضعیت می توان گفت این است که زن پاهایش را به طرف شکم یا سینه ی خود خم می کند. حتی گروهی پاها را به شانه ی مرد می آویزند و در این حالت طول مهبل بسیار کم می شود و برای مردهایی که آلت کوتاه و قطور دارند حالتی بسیار مناسب می باشد.

هم چنین در این حالت ناحیه ی کلیتوریس و رحم نیز در تماس با آلت قرار گرفته و باعث رضایت زن نیز می شود. این حالت برای آبستنی بسیار مناسب است و احتمال حاملگی در این روش بالا می باشد. هم چنین این روش برای خانم های باردار توصیه نمی شود چون گاهی منجر به سقط جنین می گردد. هم چنین برای خانم هایی که افتادگی رحم دارند یا از زخم دهانه ی رحم رنج می برند نیز روش مناسبی نیست. ولی یکی از حالت های بسیار مناسب برای شب زفاف است و در ازاله ی بکارت بسیار کمک شایانی به آقایان می کند.

ج- از دیگر حالت هایی که برای این وضعیت می توان نام برد این است که زن پاها را کامل بکشد به طوری که پاهایش در میان پاهای مرد قرار بگیرد. در این حالت زن می تواند بالشی را زیر کمر بگذارد و یا حتی دست خود را زیر کمرش قرار دهد تا مهبل تنگ تر شود. این روش برای مردهایی که دارای آلتی باریک و بلند هستند و هم چنین برای زنانی که زایمان کرده  اند یا از ناراحتی های زنانگی رنج می برند روش مناسبی است. معمولا مردانی که آلتی باریک و دراز دارند از مهبل گشاد و کوتاه راضی نیستند. در حالت هایی که در بالا شرح داده شد مرد نقش فعال تری دارد ولی این رابطه می تواند بالعکس باشد و زن نقش فعال تری در امر نزدیکی بر عهده بگیرد. در تمامی وضعیت هایی که در قبل گفته شد زن در زیر و مرد در رو قرار می گرفت. اکنون حالت هایی که مرد در زیر و زن در رو قرار می گیرد را بیان می کنیم:

وضعیت 2، به پشت خوابیدن مرد:

در این حالت مرد می تواند به پشت بخوابد پاها را از هم باز کرده و زانوها را اندکی بالا بیاورد و زن در روز مرد قرار بگیرد. در این حالت زن به عنوان فاعل اصلی عمل می کند و در دخول کامل صورت می گیرد و زن نیز می تواند کاملا تحریک شود. چون نقش اصلی را در این حالت زن ایفا می کند و می تواند عنان آمیزش را در دست بگیرد و حرکاتی که باعث تحریکش می شود را انجام دهد احتمال آبستنی در این حالت بسیار کم است چون منی از مبل به پایین ریخته می شود.

یکی دیگر از حالت هایی که برای وضعیت به پشت خوابیدن مرد می توان بیان کرد حالتی است که مرد به پشت خوابیده و زن روی مرد قرار می گیرد. ولی برخلاف حالت قبلی زن پشت به مرد می نشیند. عمل دخول کامل در این وضعیت بسیار راحت صورت می گیرد و این حالت برای زنان آبستن و یا زنانی که تازه زایمان کرده اند روش مناسبی است چون مقدار دخول به میل زن معین می شود. حالت های شرح داده شده در این وضعیت 2 برای مردانی که چاق هستند روش مناسبی است. اما تا حدودی باعث ناتوانی جنسی می شود و هم چنین شانس آبستنی در این وضعیت بسیار کم است.

وضعیت 3، به پهلو خوابیدن زن و مرد:

در این وضعیت زن و مرد هر دو به پهلو می خوابند و یک قسمت بدن آن ها با زمین تماس پیدا می کند. در این وضعیت می توان دو حالت را شرح داد: در حالت اول، زن و مرد به پهلو رو به روی یکدیگر قرار می گیرند و در حالت دوم زن پشت به مرد و به پهلو می خوابد. در این حالت دخول به طور کامل صورت نمی گیرد و شانس آبستنی بسیار کم است.

وضعیت 4، مرد رو به زن ایستاده و زن پشت به مرد قرار می گیرد و نزدیکی از پشت انجام می شود.

ممکن است در این حالت زن به حالت ایستاده روی چیزی خم شود در این حالت دخول به طور کامل صورت می گیرد و هرگونه نوازش و تحریکی به راحتی صورت می گیرد. احتمال حاملگی در این وضعیت بسیار کم است و نزدیکی به این روش خالی از نقص نیست.

بعد از شرح حالات نزدیکی و تشریح وضعیت بدنی باید یادآور شویم که تا اینجا فقط مسئله ی جسمی در نزدیکی مدنظر بود ولی مسئله ی روحی آمیزش نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع یک آمیزش طبیعی و سالم که سرشار از لذت برای طرفین است. دارای هر دو جنبه ی جسمی و روحی است اگر بین یک زن و شوهر وحدت و عشق حاکم باشد در امر آمیزش با هم توافق داشته و در واقع یک سازش پایدار در بین زن و شوهر به وجود می آید.

ارسال شده در 20 بهمن 1395 توسط