یک سرطان مردانه خطرناک

امروزه سرطان پروستات از شایع ترین امراض مردانه به شمار می رود که افراد زیادی را درگیر خود کرده است برای پیشگیری از مبتلاشدن به این عارضه خطرناک بای برخی اقدامات پیشگیرانه را در پیش بگیرند برخی نشانه های این بیماری را در ادامه مطلب در اختیارتان قرار خواهیم داد .

سرطان پروستات یکی از شایعترین سرطان‌ها بین مردان میانسال و سالمند بوده و می تواند باعث مرگ زودرس شود.

 بیش از 65 درصد از مردان سالمند در خطر ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند، در مراحل پیشرفته در بیماران علائمی چون تکرر ادرار، درد در ناحیه شکم و پشت، وجود خون در ادرار و درد در ستون فقرات دیده می‌شود.
ابتلا به این سرطان پایان زندگی نیست و در بسیاری از موارد چنانچه در مراحل اولیه شناسایی شود با اقدامات درمانی چون جراحی، پرتو درمانی و شیمی درمانی تومورها کنترل شده و بیماری درمان می‌شود.
برای تشخیص این بیماری روش‌های مختلفی وجود دارد از جمله انجام بیوپسی از محل غده پروستات، آزمایش خون psa و معاینه توسط پزشک که براساس نتیجه بدست آمده می‌توان به سرعت اقدامات درمانی را شروع کرد.

برای جلوگیری از ابتلا به این سرطان مرگبار کارشناسان توصیه می‌کنند مردها از سن 45 سال به بعد به طور منظم ازمایش خون با فاکتور psa را انجام دهند تا پزشکان بتوانند در صورت مشاهده علائم بیماری به شرعت اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

همچنین داشتن رژیم غذایی حاوی مواد کم چرب و سرشار از میوه و سبزیجات تازه نیز برای جلوگیری از بروز خطر رشد تومورهای سرطانی بسیار مفید است.

براساس پژوهش‌های محققان دانشگاه هاروارد مصرف بیش از حد لبنیات توسط سالمندان می‌تواند باعث افزایش ریسک خطر ابتلا به سرطان پروستات شود.

کارشناسان توصیه می‌کنند برای حفظ سلامت اعضای خانواده، در انجام معاینه پزشکی و نیز دادن آزمایشات خون دوره‌ای هرگز سهل انگاری نکنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال شده در 12 بهمن 1395 توسط