مربی خصوصی در فعالیت ورزشی چه تاثیری دارد؟

به منظور طراحی برنامه ای متناسب با اهداف و سطح آمادگی جسمانی تان می توانید یک مربی خصوصی را برای چند جلسه کار در خانه یا باشگاه ورزشی استخدام کنید. اگر در این کار با یک یا دو نفر از دوستان شریک شوید پول کمتری می پردازید.

اگر برای مدت کوتاهی قصد تمرین با مربی خصوصی را دارید این موضوع را با او در میان بگذارید تا نکات بیشتری را در زمان کمتر به شما آموزش دهد. اهداف مورد نظرتان را به دقت ارزیابی کنید. آیا می خواهید برای رشته ی دو تمرین کنید؟ آیا به راهنمایی هایی برای شرکت در مسابقه ی دوچرخه سواری نیاز دارید؟ آیا قصد کاهش وزن دارید؟ شما باید آمادگی دریافت حداکثر اطلاعات را در مدتی کوتاه داشته باشید. مثل کسی که تنها دوهفته وقت برای فراگیری زبان ایتالیایی قبل از رفتن به ایتالیا دارد. از قبل سوالات تان را آماده کنید و هر جلسه یادداشت بردارید. در پایان جلسات مطمئن شوید که نحوه ی تنظیم دستگاه، طرز صحیح گرفتن دستگیره ها و تکنیک درست اجرای حرکات را کاملا آموخته اید. این جلسات را برای پیگیری اهداف به روز ماندن و تداوم بهبود مهارت هایتان ماهی یک بار تکرار کنید.

ماساژ یک ماه تمام با جدیت ورزش کرده اید پاهایتان کوفته شده است و مستحق دریافت پاداش هستید. چه پاداشی بهتر از ماساژی لذت بخش؟ ماساژ سبب رفع انقباضات عضلانی می شود تنش را از بین می برد و آرامش ایجاد می کند. پژوهشگران بر این باورند که ماساژ با افزایش جریان خون، رساندن اکسیژن و مواد مغذی بیشتر به سلول های عضله و در نتیجه تقویت قابلیت جابه جایی عضله و مفصل، بهبود جسمانی بعد از تمرینات شدید و آسیب دیدگی را تسریع کرده و احساسی فوق العاده لذت بخش در انسان ایجاد می کند.

هزینه ی جلسات ماساژ با توجه به مدت آن متفاوت است. مسلما ماساژ در منزل با توجه به هزینه ی رفت و آمد ماساژ درمانگر و حمل ونقل وسایل مورد نیاز، گران تر تمام می شود.

در واقع تمام ماساژ درمانگرها ملزم به شرکت در آزمون مربوطه و اخذ مدرک معتبر هستند. شاید هم ماساژ درمانگران شاغل در مراکز سلامتی و اِسپا، مدارک تایید شده داشته باشند. اما در هر حال پرسیدن ضرر ندارد. اگر قصد ماساژ گرفتن در منزل را دارید حتما به توصیه های پزشک مربی ورزش یا دوست مورد اعتمادتان توجه کنید.

 

 

ارسال شده در 7 بهمن 1395 توسط