با ورزش برای کره زمین و جامعه بشری منشا خیر می شوید

شرکت در مسابقات ورزشی، فرصت های بی شماری در ارتباط با جلب حمایت های مردمی برای یافتن راه های مداوای سرطان خون یا سرطان سینه فراهم می کند. هزاران مسابقه ی ورزشی در سراسر دنیا به جمع آوری پول برای پژوهش های حیاتی پزشکی  اختصاص داده می شود. شما می توانید هم برای سرگرمی و هم نجات زندگی دیگران، راهپیمایی، دوچرخه سواری و شنا کنید.

وقتی به چنین موضوعاتی علاقه مند شوید حتی به نجات کره ی زمین هم کمک کرده اید. با حرکت ندادن اتومبیل از پارکینگ و پیاده روی مسافت های کوتاه، نقش موثری در حفظ محیط زیست ایفا می کنید. تنها 3 کیلومتر رانندگی سبب انتشار 1 کیلوگرم دی اکسید کربن در جو زمین می شود. در حالی که پیاده رفتن همین مسافت، 150 کاللری را بدون انتشار گاز کربن در هوا می سوزاند.

کارهای مفیدی که در راه سلامتی تان می توانید انجام دهید تنها به کم کردن سایز شلوار محدود نمی شود. یکی از  راههای بسیار موثر، تلاش برای متوقف ساختن گرمایش کره ی زمین و استفاده ی بی رویه از منابع طبیعی است. بر اساس برآورد دانشمندان افراد بسیرا چاق حدود 40 درصد بیشتر از  افراد لاغر، کالری به بدنشان می رسانند. از آنجا که تولید مواد غذایی سبب انتشار بیش از 20 درصد گازهای گلخانه ای می شود پس وجود جمعیتی چاق، قطعا به انتشار میزان کربن بیشتری در مقایسه با جمعیتی لاغر، منجر می شود. چربی، گوشت قرمز و قندهای فراوری شده که رژیم های غذایی ناسالم دنیای غرب را تحت سلطه ی خود گرفته اند از عوامل اصلی تولید کربن به شمار می آیند. مصرف مواد غذایی بیشتر به معنای مواد زائد آلی بیشتر است که تجزیه ی آنها به تولید گاز آلاینده ی متان می انجامد.

 

ارسال شده در 7 بهمن 1395 توسط