ترک عادات اشتباه و تاثیرگذار بر سلامتی

برخی عادات نادرست در زندگی ما تاثیرات منفی زیادی خواهند گذاشت و باعث بروز مشکلات زیادی خواهند شد سعی کنید این عادات نادرست را ترک کنید بسیاری از بیماری ها مانند دیابت، بروز حمله قلبی، سکته مغزی، چاقی  قابل پیشگیری خواهند بود اگر عادات اشتباه روزمره خود را ترک کنیم.

محققان در تحقیقات جدید خود موفق شدند بین انجام برخی از کارها و کاهش سن افراد رابطه‌ای معنادار پیدا کنند.
 کارشناسان درجدیدترین پژوهش های خود دریافتند نشستن به مدت زیاد در طول روز بر روی صندلی می تواند سبب کوتاه شدن طول عمر طبیعی فرد به میزان هشت سال شود.
محققان دانشگاه کالیفرنیا با بررسی بر روی بیش از 1500 داوطلب زن سالمند در ایالات متحده  در بازه های  زمانی سالهای 2005 تا 2010 و 2011 تا 2015 دریافتند که نشستن بیش از حد در محیط کار می تواند سبب کوتاه شدن تلومرها، شاخه های موجود بر روی DNA بدن انسان شود که  در نتیجه آن فرد با بیماری هایی مانند ابتلا به دیابت، بروز حمله قلبی، سکته مغزی، چاقی، بالا رفتن فشار خون،استرس، پیری  و مرگ زودرس مواجه می شود.
براساس این یافته ها که در مجله اپیدمیولوژی به چاپ رسیده نشستن بیش از اندازه علاوه بر بروز انواع بیماری های جسمانی تاثیری مخرب بر ساختار سلولی و بیولوژیکی بدن می گذارد و باعث ایجاد بیماری های ژنتیکی حتی در فرزندان و نسل های آتی می شود.
کارشناسان در ادامه این تحقیق از بانوان خواستند که میزان تحرک خود را افزایش دهند و روزانه حداقل 30 دقیقه ورزش کنند و تنها پس از یک هفته آنها شاهد تغییراتی شگفت انگیز در تلومر داوطلبان بودند و اینکه طول dna در حال افزایش بود.
براین اساس کارشناسان توصیه می کنند افراد بویژه در آستانه میانسالی و سالمندی سعی کنند فعالیت فیزیکی بیشتری در طول روز داشته باشند و هر دو ساعت به مدت 30 دقیقه ایستاده کار کنند یا قدم بزنند تا روند پیری در بدن آنها کاهش یابد و از ابتلا به بیماری های مرگبار مزمن ایمن بمانند.
منبع: Time

ارسال شده در 7 بهمن 1395 توسط