تاثیر ورزش بر دوست یابی و گسترش روابط اجتماعی

 

شرکت در فعالیتهای ورزشی، راهی عالی برای دوست یابی و گسترش روابط اجتماعی است. وقتی در باشگاه ورزشی کلاس صخره نوردی یا تیم والیبال شرکت می کنید با انسان های جالبی در سنین مختلف آشنا می شوید. فرصتی که شاید در هیچ جای دیگر نصیب شما نشود.

شرکت در کلاس های تمرینات گروهی می تواند سرآغاز دوستی ها و روابط عمیقی باشد. زمانی که سوزان کار خود را از دست داده بود در یک تور دوچرخه سواری شرکت کرد و در همان برنامه با همسر آینده اش آشنا شد.

پیاده روی و دوچرخه سواری با یک دوست یا همکار روش خوبی برای هم کلام شدن و قرار گرفتن در جریان آخرین خبرهای روز دنیاست.

کارایی تان هم در زندگی خصوصی و هم در زندگی حرفه ای بیشتر می شود:

فرقی نمی کند که ماساژ درمانگر، وکیل دادگستری، استاد موسیقی یا مادری خانه دار باشید شما از فواید ورزش منظم یعنی افزایش انرژی، تمرکز بیشتر و تقویت نیروی بدنی بهره مند می شوید. ببینیم چطور:

  • حافظه ی خود را تقویت کنید. در تحقیقی 6 ماهه که روی زنان و مردان بین 60 تا 75 ساله ی بدون تحرک انجام شد کسانی که پیاده روی را آغاز کردند و برای سه روز در هفته ادامه دادند 25 درصد بیشتر از بقیه توانستند از حافظه ی خود در آزمون هایی مثل به خاطر آوردن برنامه ها تشخیص سریع بین حرو صددار و بی صدا و جدا کردن اعداد زوج و فرد استفاده کنند.
  • خلاق تر می شوید. بر اساس یک بررسی علمی کسانی که تمرینات هوازی انجام می دادند در آزمون های خلاقیت در مقایسه با کسانی که ویدئو نگاه می کردند امتیاز بیشتری به دست آوردند.

یک هنرمند نقاش که علاوه بر اضافه وزن مبتلا به دیابت مرزی هم بود عضو باشگاهی ورزشی در هاوایی شد. جالب این بود که تمرینات منظم ورزشی او را به هنرمند بهتری تبدیل کرد. طبق گفته ی خودش با شوق و هوشیاری بیشتری نقاشی می کرد و موضوع اکثر نقاشی هایش آزاد بود. وقتی بدن احساس آسایش می کند افکار خلاق تر می شوند.

  • کارایی بیشتری در خانه دارید. دیگر برای باز کردن در شیشه ی مربا، بلند کردن گالن آب معدنی یا باز کردن کاناپه برای تبدیل آن به تخت به کمک کسی احتیاج ندارید. تمام کارهای جزئی تان را یکجا انجام می دهید زیرا نیازی به هر دقیقه استراحت کردن نیست.
  • با مشاغل شیفتی راحت تر کنار می آیید. ورزش در بهبود مشکلاتی چون اختلال در خواب که امری شایع در میان افرادی است که به صورت شیفتی کار می کنند بسیار موثر است.
  • در کارهای تیمی استاد می شوید. وقتی در تیم بسکتبال، دوچرخه سواری یا کلاس های پیاده روی شرکت کنید با هم تیمی هایتان پیوند می خورید و نحوه ی رفتار با دیگران را می آموزید.
  • فرصت های کاری بیشتری خواهید داشت. اگر آمادگی فیزیکی کافی نداشته باشید نمی توانید مامور آتش نشانی، افسر پلیس یا نجات غریق شوید. حتی اگر بخواهید نقش یک گردن کلفت را هم بازی کنید به عضلاتی قوی و حجیم نیاز دارید.

ارسال شده در 7 بهمن 1395 توسط