چهار دلیل برای پرهیز از عضویت در باشگاه ورزشی

بعضی از افراد تنها با این تصور که ثبت نام در کلاس ورزش آنها را مجبور به ورزش می کند اقدام به این کار می کنند. اما واقعیت این است که معمولا پس از مدت کوتاهی، ورزش را کنار می گذارند. پس اگر واقعا قصد ورزش و ادامه ی آن را ندارید پولتان را دور نریزید. چنانچه شما مشمول موارد زیر می شوید باید به دنبال راه های دیگری برای ورزش بگردید:

  • ترجیح می دهید تنها ورزش کنید. اگر حتی فکر تمرین در یک مکان عمومی هم برایتان مشکل پس فعلا ورزش در خانه را ادامه دهید و در زمان مناسب تری عضو باشگاه ورزشی شوید. اگر تنهایی را ترجیح می دهید پس پولتان را برای عضویت در مکان های ورزشی دور نریزید. شاید ورزش کردن با صدای بلند موسیقی را دوست دارید پس بهتر است در خانه بمانید و فقط برای همسایگانتان مزاحمت ایجاد کنید نه برای تمام اعضای یک باشگاه ورزشی.

اما اگر تنها دلیل بازدارنده ی شما از حضور در مکان های ورزشی، نگرانی از ناآشنایی با محل است اصلا اجازه ندهید که این احساس مانع شما بشود. به شما اطمینان می دهیم که خیلی زود با محیط و سایر اعضا آشنا می شوید.

  • کمبود وقت دارید. اگر برای رفتن به باشگاه ورزشی وقت ندارید و کسی هم نیست که با کمک در کارهایتان این وقت را در اختیار شما قار دهد اصلا به خودتان فشار نیاورید. در چنین شرایطی منطقی ترین کار، ورزش در خانه است.
  • از ورزش در مکان های بسته نفرت دارید. اگر هنگام ورزش در سالن، حس خفقان به شما دست می دهد به فضای آزاد بروید، پیاده روی کنید، بدوید، اسکیت یا دوچرخه سواری کنید. اما به خاطر داشته باشید که برای موفقیت در اجرای تمرینات قدرتی در فضای آزاد، باید خلاقیت نشان دهید. اگر بتوانید از وزن بدنتان (درازنشست، بارفیکس)، نیمکت و ابزارهای ورزشی موجود در پارک ها به شکل صحیح و به میزان کافی استفاده کنید در مجموع موفق به انجام دادن تمرینات قدرتی موثر خواهید شد.
  • حفظ آرامش را ترجیح می دهید. اگر از برنامه ی تمرینات خانگی تان رضایت دارید و فکر نمی کنید از کسانی که در باشگاه و با جدیدترین مدل دستگاه ترکیبی تردمیل- الیپتیکال تمرین می کنند، عقب مانده اید بهتر است تمریناتتان را در خانه ادامه دهید و پول و وقت تان را برای عضویت در باشگاه ورزشی هدر ندهید.

ارسال شده در 5 بهمن 1395 توسط