چهار دلیل برای عضویت در باشگاه ورزشی

 

می توانیم به ده ها دلیل قانع کننده برای این کار اشاره کنیم اما به چهار دلیل اصلی اکتفا می کنیم.

  • به انگیزه و تشویق نیاز دارید. در خانه همیشه بهانه ای برای ورزش نکردن وجود دارد مثل بی حوصلگی و نظافت خانه. اما در کلاس ورزش هیچ کار دیگری غیر از ورزش ندارید. در چنین مکان هایی امکان آشنایی با افراد جدید برایتان فراهم می شود در مباحث جالب شرکت می کنید و به این ترتیب روابط اجتماعی خود را گسترش می دهید. حتی اگر یک کلمه هم صحبت نکنید از انرژی بقیه استفاده خواهید کرد.
  • به تنوع نیاز دارید. حتی اگر با صرف هزینه ای هنگفت، باشگاه ورزشی تمام عیاری را هم در خانه برپا کنید، باز در مکان های ورزشی امکاناتی هست که در خانه وجود ندارد. شاید یک دوچرخه ی ثابت، تردمیل یا دستگاه بدن سای الیپتیکال هم داشته باشید اما در باشگاه نه فقط این سه که مجموعه ای از دستگاه های دیگر را در اختیار دارید. همین موضوع در مورد تمرینات قدرتی هم مطرح است. البته که در خانه هم می توانید با یک جفت دمبل روی عضله ی دوسر بازویی کار کنید اما در باشگاه ورزشی گزینه هایی چون دستگاه های مختلف انواع هالتر و سیم کش را در اختیار دارید. معمولا دستگاه های قدرتی و هوازی مکان های ورزشی هر چند سال یک بار با تجهیزات جدیدتر تعویض می شوند. تجهیزاتی که شاید انواع خانگی آنها هنوز به بازار نیامده یا بسیار گران هستند.

همچنین حق انتخاب از میان کلاس های متنوع را دارید و حتی می توانید با مراجعه به وبگاه ها و توصیه های دیگران، کلاس های مدرن تر و مجهزتری را پیدا کنید.

  • در آرزوی پرداختن به رشته ی ورزشی خاصی هستید. آیا در خانه امکان ساختن دیوار صخره نوردی را دارید؟ آیا می توانید اتاق خوابتان را به رینگ بوکس تبدیل کنید؟ مجموه های ورزشی بسیاری تمام این امکانات را در اختیار شما قرار می دهند. اگر واقعا به دنبال رشته ی خاصی هستید می توانید با ثبت نام و شرکت در کلاس های این مجموعه ها به هدفتان جامه ی عمل بپوشانید.

به راهنمایی های تخصصی نیاز دارید. در یک باشگاه خوب همیشه مربیان کارآزموده ای جهت راهنمایی شما برای استفاده از مثلا دستگاه سیم کش برای عضله ی سینه ای و سه سر بازویی یا تذکر در مورد انقباض عضله ی سرینی در حین اجرای حرکت خاصی حضور دارند. شاید افراد بسیاری در همان سالن و همزمان با شما به تمرین مشغول باشند اما هیچ یک صلاحیت لازم برای راهنمایی شما را ندارند. در حال حاضر بسیاری از مجموه های ورزشی سعی می کنند از وجود کارشناسان فیزیوتراپی، طب سوزنی، تغذیه و سایر موارد مرتبط با سلامتی بدن استفاده کنند.

ارسال شده در 5 بهمن 1395 توسط