قفسه سینه خود را بشناسید (عضله ی سینه ای)

عضله ای بادبزنی شکل که تمام قفسه ی سینه را می پوشاند و به زیر بغل، استخوان ترقوه و استخوان جناغ سینه متصل است. به همین سبب با انجام دان تمرینات در زوایای مختلف شاهد رشد قابل ملاحظه ای در عضله ی سینه ای خود خواهید بود. تمرینات سینه را می توانید در حالی که به پشت روی نیمکت دراز کشیده اید، صاف نشسته اید یا روی شکم خوابیده اید انجام دهید. از مربی تان بخواهید که تمرینات مختلف سینه را به شما نشان دهد.

نام علمی: پکتورال نام مصطلح: عضله ی سینه ای

محل عضله:

دستتان را به حالت احترام به پرچم، روی سینه قرار دهید تا عضله ی سینه ای را لمس کنید.

کار عضله:

عضله ی سینه ای شما را قادر به هل دادن چرخ دستی، ماشین چمن زنی و کالسکه ی بچه می کند. همچنین برای در آغوش گرفتن از عضله ی سینه ای استفاده می شود.

بازده تمرینات:

برای ورزش هایی مثل تنیس، گلف و فوتبال آمریکایی به عضلات سینه ای قوی نیاز است. عضلات سینه ای شل و ضعیف ظاهر نازیبایی به اندام خانم ها می دهد. با عضلات سینه ای قوی از اندامی متناسب برخوردار شوید.

نکات ویژه:

خانم ها باید فرق بین عضله ی سینه ای و بافت پستان را بدانند. این عضله در زیر پستان واقع می شود.

آقایان لطفا بیش از اندازه و به بهای کنار گذاشتن سایر تمرینات به پرس سینه روی نیمکت نپردازند. مردانی که عضلات سینه ای خیلی بزرگ و پاهای لاغری دارند به تخم مرغی ایستاده روی خلال دندان شباهت پیدا می کنند ضمنا زیاده روی در انجام دادن این تمرینات زمینه ی مساعدی برای آسیب های شانه فراهم می کند.

تمرینات پیشنهادی ما:

پرس سینه روی نیمکت، دستگاه پرس سینه، تمرین پروانه با دمبل، شنای سوئدی، پرس سینه با دمبل روی نمیکت شیبدار.

ارسال شده در 2 بهمن 1395 توسط