توده عضلات: حفظ یا کاهش

بدن شما 650 عضله دارد و خوشبختانه اعلام می کنیم که مجبور به حفظ کردن نام تمام آنها نیستید. مثلا کسی توقع ندارد نام عضله ی آکستنسور هالوکسیس لانگوس یا عضله ی باز کننده ی شست پا را به خاطر بسپارید. در واقع ما هم درباره ی این عضله اطلاعی نداریم و باید به کتاب آناتومی مراجعه کنیم.

حدود 20 عضله را که هر ورزشکاری باید آنها را بشناسد

تصویر کلی بدن:

هدف از شناختن گروه های اصلی عضلات بدن چیست؟ فقط یک چیز وقتی مربی یا یی از اعضای باشگاه می گوید امروز می خواهیم روی عضلات پکتورال و لاتیسموس کار کنیم گیج و حیران منتظر توضیح نمانید. با یادگیری این اسامی شما هم حرفه ای تر صحبت می کنید.

مهم تر اینکه آشنایی با گروه های اصلی عضلات امکان انجام دادن تمرینات موثرتری را فراهم می کند. با دقتی که نشان خواهید داد حتی یک گروه از عضلات را هم بدون تمرین نمی گذارید و می دانید که چرا به جای یک حرکت باید چند حرت مختلف شانه را انجام دهید.

علاوه بر آن تلاش بیشتری صرف انجام دادن کامل و صحیح تمرینات خواهید کرد. اگر محل دقیق عضله  بای سپس (دو سر بازویی) را بدانید کاملا متوجه خواهید بود که باید در کدام نقطه احساس کش کنید و در صورت لزوم وضعیت خود را تغیر می دهید. در حین انجام دادن بسیاری از تمرینات وزنه اگر هدف از اجرای حرکت را ندانید طبیعی است که با اشتباه روی عضله ی دیگری تاکید کنید. اگر روی دستگاهی بنشینید بدون آنکه بدانید روی کدام عضله باید کار شود فقط خودتان را با توهم ورزش کردن فریب داده اید

ارسال شده در 2 بهمن 1395 توسط