آیا تمرینات بدنسازی ما را شبیه کشتی گیران حرفه ای می کند؟

پرورش عضلات بزرگ در افرادی با شکل های مشخص بدنی کار مشکلی است این کار تنها از طریق ترکیب رژیم غذایی پر کالری و تمرینات سخت و مداوم میسر می شود. اگر بدنی کاملا بدون چربی و لاغر دارید خطوط عضلات تان مشخص خواهد شد اما رشد زیادی نمی کند. کسانی که حتی قبل از شروع بدن سازی بدنی عضلانی دارند آماده ترین افراد برای پرورش اندام هستند.

حدود 9 درصد زنان و درصد قابل ملاحظه ای از مردان نمی توانند با روشی غیر از ساعت ها تمرین مداوم روزانه با وزنه های بسیار سنگین، عضلاتشان را پرورش و کاملا حجم بدهند. حتی در چنین شرایطی باز هم زنان به سبب نداشتن هورمون تستوسترون برای حجم دادن به ساختار بدنی خود مجبور به استفاده از استروئید می شوند که عوارضی چون آکنه و رویش موی صورت، سرطان کبد، کوچک شدن رحم و دورگه شدن صدا را در پی دارد. آیا چنین ظاهری می خواهید؟

این احتمال هم وجود دارد که بدنسازی سبب کوچک تر شدن اندام شود زیرا عضله بافتی پیچیده و منسجم است که فضای کمتری نسبت به چربی اشغال می کند. شاید در آغاز تمرینات کاهش وزنی نداشته باشید و حتی چند کیلوگرمی هم اضافه وزن مشاهده کنید زیرا وزن عضله در هر سانتی متر مربع بیشتر از وزن چربی است. اما اندامتان متناسب تر از قبل به نظر می رسد.

ارسال شده در 2 بهمن 1395 توسط