لوازم ضروری برای شنا

در ورزش های آبی امکان آسیب دیدگی تقریبا در حد صفر است. البته این احتمال وجود دارد که در اثر شنا کردن بیش از اندازه دچار کشیدگی عضلات شان شوید یا با دیواره ی استخر برخورد کنید. می توانید در اب و در حالی که تمام بدنتان فعالیت می کند حرکات ایروبیک انجام دهید. ضمنا باید بدانید که آب تاثیر مثبت و آرام بخشی بر کل بدن دارد. ورزش های آبی به افراد مبتلا به آرتروز و سایر بیماریهای مفصلی توصیه می شود.

شنا و سایر ورزش های آبی برای کسانی که با وجود آسیب دیدگی قصد ادامه ی ورزش دارند زنان باردار و افراد دارای  اضافه وزن فوق العاده مناسب است. چربی اضافی بدن به سر خوردن شما در نزدیک سطح آب کمک می کند و به همین سبب نیازی به صرف انرژی بیش ا ز حد برای جلوگیری از فرو رفتن به زیر آب نیست.

شدت شنای طولی (می تواند طول استخر یا هر طول معینی باشد) به خسته شدن فرد و پر زخمت بودن آن است. بهترین راه برای تحمل این شدت و سختی استفاده از ابزارهای کوچک سرگرم کننده برای تبدیل کردن شنا از کاری اجباری به ورزشی تفریحی است. می توانید از دستگاه MP3 ضد آب با کیفیت صدای مطلوب در داخل آب استفاده کنید.

 

مفید بودن آب واقعیتی انکارناپذیر است. به ویژه اگر نجات غریق هم حضور داشته باشد. معمولا باید از لباس شنا استفاده کنید. متوجه که هستید منظور مایوهایی نیست که با آن آفتاب می گیرند.

اگر در استخر کلردار شنا می کنید استفاده از عینک شنا برای پیشگیری از التهاب چشم و دید بهتر الزامی است. شاید در اطراف چشم ها کمی احساس کشیدگی پوست کنید این حس نباید به اندازه ای باشد که  انگار چشمتان در حال بیرون زدن از حدقه است. حتما کلاه شنا بپوشید تا موهایتان صورت و چشم ها را نپوشاند و در اثر کلر موجود در آب صدمه نبیند.

در بعضی از استخرها امکان کرایه ی وسایل تفریحی وجود دارد اما پیشنهاد ما خرریدن وسایلی مشخص برای  استفاده ی شخصی خودتان است. بهتر است از باله های لاستیکی که سرعت و قدرت شما را هم برای شنا کردن و هم دویدن در آب افزایش می دهد استفاده کنید.

ارسال شده در 1 بهمن 1395 توسط