لوازم ضروری برای دویدن

می توانید مبالغ هنگفتی را صرف خریدن گرمکن های مد روز، قمقمه های پر زرق و برق و کیف مخصوص MP3 کنید اما تنها وسیله ای واقعا ضروری برای دویدن، یک جفت کفش مناسب (البته خانم ها به سینه بند محکم و چسبان نیاز دارند) است. یادتان باشد گران بودن همیشه به معنای کیفیت عالی نیست.

انتخاب کفش مناسب باید با توجه به وزن، شکل پا، روش دویدن و مشکلاتی که احیانا در مچ پا یا زانو دارید صورت گیرد. قبل از خریدن کفش چند جفت مختلف را بپوشید و با هر کدام چند قدمی در فروشگاه راه بروید.

کفش دویدن به ویژه در ناحیه ی سینه ی پا باید کاملا انعطاف پذیر باشد. کفش را از دو سر آن در دست بگیرید و تا کنید باید دقیقا در محل قرار گرفتن سینه ی پا خم شود. ضخامت کف کفش نباید به اندازه ای باشد که قرار گرفتن پایتان روی زمین را حس نکنید. کفش هایی با دیواره ی پشت محکم انتخاب کنید. اگر پا در داخل کفش آزاد باشد در اثر تماس با دیواره ی داخلی آن ساییده شده و قطعا در حین دویدن دچار مشکل خواهید شد.

پیشنهاد ما یک یا دو هفته دویدن بدون هیچ وسیله ی اضافی دیگر است جز با کفش های مناسب و سینه بند ورزشی. اگر واقعا به دویدن علاقه مند شدید آن وقت می توانید کمی ولخرجی کنید و ابزار ضروری را بخرید.

ارسال شده در 30 دی 1395 توسط