چرا احتمال دارد دستگاه پاروزنی مناسب شما نباشد

می توان گفت دستگاه پاروزنی، با اینکه تمام  عضلات بدن را به کار می گیرد در باشگاه های بدن سازی از محبوبیت زیادی برخوردار نیست. اگر در باشگاهی دستگاه پارونی را در گوشه ای دیدید حتما به سراغش بروید و دست کم یک بار با آن تمرین کنید. این دستگاه متشکل از چرخی توپر، روانه و کابلی با دستگیره ای در یک سر آن است همزمان با هل دادن صندلی به عقب کابل را به طرف خودتان می کشید. پروانه ی دستگاه سبب ایجاد مقاومت هوا می شود و تمرین شباهت زیادی به پاروزنی واقعی روی رودخانه پیدا می کند.

 

هر کسی که دنبال دستگاهی برای به کارگیری تمام عضلات بدن باشد آن را می پسندد. اگر هدفتان آمادگی برای ورزش های پاروزنی یا رکاب زنی است راه رسیدن به آن را یافته اید. برخلاف باورهای غلط رایج، پاروزنی برای پشت و کمر ضرری ندارد. اگر درست پارو بزنید حرکت از پاها و نشیمنگاه آغاز می شود و از وارد آمدن فشار زیاد روی عضلات پشت جلوگیری می شود.

چرا احتمال دارد دستگاه پاروزنی مناسب شما نباشد:

بعضی از افراد پس از چند ثانیه پاروزنی بی حوصله می شوند بعضی دیگر اصلا جسارت انجام دادن آن را ندارند زیرا هیچ شباهتی به پیاده روی، دویدن یا دوچرخه سواری ندارد. شخصی را می شناسیم که در حین تمرین، بارها و بارها دستگیره ی کابل به پیشانی اش خورد تا سرانجام توانست راه صحیح کار کردن با دستگاه را یاد بگیرد.

ارسال شده در 30 دی 1395 توسط