تمرینات قلبی- عروقی برای رسیدن به حداکثر آمادگی جسمانی

پس از آشنایی کامل با این تمرینات متوجه خواهید شد که بدنتان به تدریج مبارزه و تلاش بیشتری را می طلبد. دیگر تنه به افزایش انرژی یا کاهش میزان کلسترول خون فکر نمی کنید و قصدتان ازمودن سطح توانایی خود با شرکت در مسابقه ی دو 5000 متر یا تور یک هفته ای کوهنوردی است.شخصی که عادت به کشیدن روزی 5/2 پاکت سیگار داشت با بروز مشکلات تنفسی، مجبور به ترک سیگار شد و پس از آن دوچرخه سواری را آغاز کرد. این شخص در 51 سالگی تصمیم گرفت تمام عرض کشور را با دوچرخه طی کند. پس از رسیدن به هدف خود گفته بود: اینکه می توانم بدون تنگی نفس در سر بالایی ها رکاب بزنم احساسی فوق العاده عالی است.

برای رسیدن به حداکثر آمادگی جسمانی باید چه مدت تمرین کنید:

با توجه به نوع ورزش و هدفی که دارید دست کم چند تمرین طولانی را بیش از یک ساعت باید در طول هفته انجام دهید. فقط دقت کنید که روند افزایش کل زمان تمرینات در یک هفته بیش از 10 درصد نباشد چون در غیر  این صورت احتمال آسیب دیدگی بسیار بالاست پس اگر در یک هفته 150 دقیقه پیاده روی می کنید هفته ی بعد بیشتر از 165 دقیقه نشود.

به عبارت دیگر سه نوبت تمرین 30 دقیقه ای در یک هفته و سپس تغییر آن به سه نوبت تمرین 45 دقیقه ای در هفته ی بعد اصلا صحیح نیست. روش اصولی آن است که مدت یکی از تمرینات را 25 دقیقه افزایش دهید و دو تمرین دیگر هر یک در 20 دقیقه انجام شود.

ارسال شده در 29 دی 1395 توسط