تمرینات قلبی- عروقی برای کاهش وزن

اگر هدفتان، خلاصی همیشگی از شر چربی های بدن است تمرینات قلبی- عروقی برای حفظ سلامتی جوابگوی شما نخواهد بود. یعنی انجام دادن این تمرینات میزان کالری لازم برای منظور شما را نمی سوزاند. نگاهی بیندازیم به آنچه که برای لاغر شدن باید انجام دهید. توصیه ی ما به افرادی که جدا هدفشان کاهش وزن است مشاوره با کارشناس تغذیه و مربیان بدنسازی حرفه ای، جهت تنظیم برنامه ی تمرینات کاملا متناسب با اهداف و شیوه ی زندگی آنان است.

برای کاهش وزن چه مدت باید تمرین کنید:

اگر قصد کاهش وزن دارید خودتان را برای روزانه دست کم 60 دقیقه تمرین، فعالیت های قلبی- عروقی آماده کنید. بنابر نتایج انجام شده روزانه 60 دقیقه ورزش تنها برای جلوگیری از ازدیاد وزن کافی خواهد بود. برای کاهش وزن واقعی به تمرینات ورزشی بیشتر همراه با ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی خود نیاز دارید. یادتان باشد که مجبور نیستید 60 دقیقه ورزش پیاپی انجام دهید.

حالا ببینیم چرا برای کاهش وزن به چنین میزانی از تمرینات ورزشی نیاز دارید شما برای از دست دادن 450 گرم چربی باید 3500 کالری بیش از مقدار کالری ای که می خورید بسوزانید. 30 دقیقه پیاده روی تند روی زمین مسطح، حدود 120 کالری یعنی مقدار کالری موجود در کمتر از نصف شکلات را می سوزاند. برای سوزاندن کل کالری شکلات از طریق پیاده روی باید بیش از یک ساعت با سرعت متوسط پیاده روی کنید. سوزاندن 450 گرم چربی در هفته و بدون رژیم غذایی به روزانه بیش از 2 ساعت پیاده روی نیاز دارد.

بسیاری از افرادی که ورزش می کنند با تصور اینکه ورزش به تنهایی کافی است مجددا تمام کالری هایی را که سوزانده اند از طریق غذا خوردن به بدنشان می رسانند. تصوری کاملا غلط.

با اینکه رژیم غذایی برای فردی عادی مهم ترین عامل کاهش وزن محسوب می شود اما توصیهی ما ادامه ی تمرینات با تردمیل است. با هر کالری ای که بسوزانید به میزان کالری ای که برای کاهش وزن تان باید سوزانده شود نزدیکتر می شوید. و از فواید بی شمار ورزش روی متابولیسم نیز بهره مند می شوید. با وجود آنکه در مورد نقش تمرینات ورزشی به عنوان وسیله ای برای کاهش وزن اتفاق نظر وجود ندارد اما ضرورت ورزش برای حفظ وزن فرد امری اثبات شده است. یعنی اگر اندام لاغری دارید بهتر است ورزش را ادامه دهید تا اندامتان را به همان شکل حفظ کنید. افرادی را در نظر بگیرید که بیش از 14 کیلوگرم کاهش وزن داشته اند و با تمرینات منظم توانسته اند همان وزن را پس از گذشت سال ها حفظ کنند.

برای کاهش وزن باید چند روز در هفته تمرینات قلبی- عروقی انجام دهید:

البته که سه روز در هفته ورزش برای بازگرداندن شما به وزن زمان ازدواجتان کافینیست. کم کردن کیلوهای اضافی به هفته ای پنج یا شش روز تمرینات قلبی- عروقی نیاز دارد.

برای کاهش وزن باید تا چه میزان به خودتان فشار بیاورید:

توصیه ی ما سعی در انجام دادن تمرینات در حد مطلوب ضربان قلب در اکثر اوقات و در حد بالای آن برای یک یا دو روز در هفته است. اگر کاملا از آمادگی جسمانی بی بهره اید حتی انجام دادن تمرینات ورزشی در محدوده ی 50 درصد ضربان قلب ماکزیمم هم می تواند سبب کالری سوزی و در نتیجه کاهش وزن شود.

شاید شنیده باشید که انجام دادن تمینات هوای با شدت کم نسبت به تمرینات سخت و شدید تاثیر بیشتری در چربی سوزی بدن دارد. واقعیت این است که تعداد زیادی از دستگاه های قلبی- عروقی مجهز به برنامه های چربی سوزی هستند که سرعت شما را در حد پایین نگاه می دارد. البته این عمل تا اندازه ای گمراه کننده است چون محدوده ای به نام منطقه ی چربی سوزی وجود ندارد.

هنگام انجام تمرینات هوازی با شدت کم، چری بدن به عنوان منبع اصلی انرژی مورد استفاده قرار می گیرد. با نزدیک تر شدن به آخرین حد تحمل بدن شروع به استفاده ی کمتری از چربی و مصرف درصد بیشتری از منبع دیگر انرژی یعنی کربوهیدرات ها می کند. در این شرایط می توانید بر شدت و سرعت تمرینات خود بیفزایید یا در طول روز فعالیت های بیشتری انجام دهید که در هر دو صورت به سوزاندن مقادیر بیشتری کالری و چربی منجر می شود.

ارسال شده در 29 دی 1395 توسط