تعیین اهداف و پیگیری پیشرفت آمادگی جسمانی

تعادل: اگر حرکات انعطافی را فرزند خوانده ی تمرین های آمادگی جسمانی فرض کنید پس حرکات تعادلی نیز خویشاوند نزدیک اما فراموش شده ی آن تمرین ها تلقی خواهند شد. اما واقعیت این است که تعادل بدن نیز همچون انعطاف پذیری آن از ارکان مهم تناسب اندام و آمادگی جسمانی به شمار می رود که در جوانی بسیار پر اهمیت و در دوران پیری کاملا ضروری است. تعادل بدن به روانی حرکات و پیشگیری از افتادن های بی دلیل کمک می کند. حالا اگر هدفتان بندبازی در سیرک نیست انجام دادن حرکات تعادلی پایه برای حفظ تعادل بدن از کافی هم بیشتر خواهد بود. آیا فکر می کنید در نقطه ی اوج تعادل بدنی هستید؟

تغذیه: وقتی غذای سالم و مغذی بخورید مثلا نان گندم سبوس دار با کره ی بادام زمینی به جای بیسکویت های کره ای)، برای ورزش انرژی بیشتری خواهید داشت و خستگی تان سریع تر رفع می شود، فراموش نکنید که اصلاح عادات غذایی کلید اصلی کاهش وزن ا ست. اما با وجود گزارش های ضد و نقیض از پژوهش های انجام شده و شگردهای موذیانه ی بازاریابی متداول بین تولید کنندگان مواد غذایی، انتخاب خوراکی های مناسب، کار آسانی نیست. پروتئین زیاد یا کربوهیدرات زیاد؟ آیا واقعا به روزی هشت لیوان آب نیاز دارید؟ به ویتامین های مکمل چطور؟

باید بدانید که هدفتان از تقویت و بهبود شرایط جسمانی چیست. شاید در خانواده ی شما بیماریهای قلبی وجود دارد و هدفتان کاهش خطر ابتلا به آن است. شاید بچه ها و نوه ها سر به سرتان می گذارند. شاید از خریدن لباس، هر سال بزرگ تر از سال پیش خسته شده اید. حالا به هر دلیلی که می خواهد باشد مهم این است که بدانید این کار را فقط برای سلامتی خودتان انجام می دهید نه برای رضایت خاطر پزشک یا شبیه شدن در مرحله ی بعد، باید برای تلاش جهت بهبود شرایط جسمانی تان اهداف مشخصی را تعیین کنید.

بر  اساس تحقیقات انجام شده تعیین هدف می تواند موثر باشد. در این مطالعات دانشمندان در حالی که هدف مشخصی مثل انجام دادن 60 بار حرکت دراز نشست را برای یک گروه از ورزشکاران تعیین می کنند از گروه دیگر می خواهند که حداکثر سعی خود را بکنند. گروهی که هدف معینی را دنبال می کنند به مراتب از گروه دیگر موفق ترند. این روش بای شما هم می تواند کارامد باشد.

ارسال شده در 26 دی 1395 توسط