چرا مشتاق جلب توجه و خودنمایی هستم؟

نیاز شما به توجه از اشتیاق به شناخته شدن و مورد قدردانی قرار گرفتن ریشه می گیرد. منبع چنین رفتاری اغلب به دوران کودکی باز می گردد. در زمان کودکی احساس می کردید به شما توجه نشده، نادیده گرفته شده یا حتی طرد و رد شده اید.دست به هر کاری می زنید تا خودنمایی کنید یا توجه دیگران را به خود جلب کنید. حتی ممکن است به عنوان فردی دلقک یا شلوغ شناخته شوید. شخصیت واقعی شما پنهان می ماند و به فردی که نیاز دارید تبدیل می شوید تا توجه اطرافیان را جلب کنید.هنگامی که خلا هیجانی تان به طور موقت پر می شود ممکن است به فردی به طور کامل متفاوت تبدیل شوید زیرا نیاز شما به خودنمایی از بین رفته است. هنگامی که عقاید و نظرات شما جدی گرفته نمی شود ناکام و پرخاشگر می شوید. نظارت شما بازتابی از خودتان است و نادیده گرفتن آن ها به معنای نادیده گرفتن خود شما است.

چه باید کرد؟

  1. با خودتان مانند یک قهرمان رفتار کنید؛ هنگامی که به درک بهتری از خود می رسید دیگر مجبور نیستید برای تایید موجودیت خود ناامیدانه در پی کسب توجه دیگران باشید زیرا اکنون حس خوبی نسبت به ماهیت واقعیتان دارید و می دانید چه رسالتی در این جهان بر عهده شما است.

نیازها و خواسته هایتان را بشناسید و در پی برطرف کردن آن ها باشید. وقتی به خودتان گوش می کنید، احساس می کنید مبور نیستید نیازهایتان را برای تمام دنیا فریاد بکشید.کارهایی را که دوست دارید مانند خوابیدن در وان پر از کف، شرکت در کلاس های آشپزی یا طراحی خانه رویایتان را انجام دهید.

برای خودتان مراسم استقبال برگزار کنید انگار که فضانوردی هستید که از کره ماه برگشته است. از فیلم های کوتاه تلویزیونی و افکت های موسیقی استفاده کنید تا به شما کمک کند در حال و هوای خوبی قرار بگیرید و جشن مفصل برای خودتان برگزار کنید. از بادکنک های پر شده با گاز هیلیوم، برف شادی، کاغذ رنگی و دیگر وسایل تزیینی استفاده کنید. موسیقی شاد پخش کنید و خوش بگذرانید. از این مراسم فیلمبرداری کنید تا هر زمان نیاز بود به تصاویر نگاه کنید و به خود یادآوری کنید که چه قهرمانی هستید.

  1. آلبومی از رخدادهای مهم زندگیتان تهیه کنید تصاویری از خودتان در تمام طول این سال ها از نوزادی تا حالا انتخاب کنید. شما در حال برپایی جشنی برای تاریخچه زندگیتان هستید. فضا را برای خیال پردازی باز بگذارید. هر چیزی را که احساس خوبی به شما می دهد در این البوم وارد کنید نقاشی هایی از دوره مدرسه، نامه ها، سنگ ها یا صدف ها یا پرهایی که جمع آوری کرده اید کارهای ورزشی بلیط کنسرت و هر آنچه برای شما خاطره انگیز است.

همچنین می توانید برخی از هیجان انگیزترین و خوشابندترین کارهایی را که انجام داده اید را با موسیقی الهام بخشی و با صدای خودتان بیان کنید و روی سی دی ضبط کنید. به خود توجهی که سزوار آن هستید بدهید و شما همیشه این اعتبار بی نظیر را در اختیار خواهید داشت و هر زمان بخواهید می توانید به آن مراجعه کنید.

ارسال شده در 24 دی 1395 توسط