رهایی از خطر ناباروری با برخی راهکارها

 برخی غذاها در افزایش شانس باروری شما تاثیرگذار هستند و می توانند شانس بچه دارشدنتان را بالاببرند بهتر است قبل از اقدام به بارداری این محصولات را مصرف کنید و از فواید آن ها در افزایش توانایی باروری و تخمک گذاری بهره مند شوید و با کمک آن ها خطر ناباروری را از خود دور کنید .

به منظور بهبود باروری، خانم و آقا هردو باید از سه ماه پیش از اقدام به بارداری، بدن خود را برای باروری و در نتیجه یک بارداری ایده‌آل آماده کنند. به منظور بهبود باروری، خانم و آقا هردو باید از سه ماه پیش از اقدام به بارداری، بدن خود را برای باروری و در نتیجه یک بارداری ایده‌آل آماده کنند. در این مطلب، بهترین غذاهایی را که خانم و آقا یا هردو، باید و نباید مصرف کنند معرفی می‌کنیم. خانمی که قصد مادر شدن دارد باید این غذاها را مصرف کند:

– سیب‌زمینی شیرین که حاوی فولات و ویتامین A است و باعث کاهش بروز نقص مادرزادی در ستون فقرات می‌شود و عمل تخمک‌گذاری را تحریک می‌کند.

– شیر که حاوی کلسیم و ویتامین D است و مصرف روزانه آن باعث کاهش خطر ناباروری می‌شود.

– گوشت‌های بدون چربی از جمله گوشت‌های سفید و گوشت قرمز بدون چربی که حاوی آهن هستند و مصرف هر دوروز یک بار آن‌ها باعث افزایش قدرت باروری می‌شود. آقایی که قصد پدر شدن دارد باید این غذاها را مصرف کند:

– تخمه کدو که حاوی روی و اسیدچرب امگا۳ است و باعث افزایش سطح هورمون تستوسترون در خون و تعداد اسپرم‌ها در مایع منی می‌شود و به بهبود عملکرد جنسی کمک می کند.

– مرکبات، گوجه و انواع توت‌ها که همگی حاوی مقدار زیادی ویتامین C هستند و کیفیت اسپرم ها را بالا می‌برند.

– هویج، فلفل قرمز و زردآلو که حاوی ویتامین A هستند و از تنبل شدن اسپرم جلوگیری می‌کنند. زوجی که قصد دارند باردار شوند باید این غذاها را مصرف کنند:

– سالمون، گردو، بذر کتان و تخم مرغ که همگی حاوی مقدار زیادی امگا۳ هستند و باعث تنظیم هورمون‌ها، افزایش خون‌رسانی به سیستم تناسلی و افزایش تعداد اسپرم‌ها می‌شود.

– سبزیجات برگ‌پهن و نان سبوس‌دار که حاوی فولات هستند و باعث کاهش نقص مادرزادی کانال عصبی می‌شوند. مردانی که به اندازه کافی فولات دریافت نمی‌کنند، دچار ناهنجاری‌های کروموزومی می‌شوند.

– صدف که حاوی روی است و می‌تواند جایگزینی طبیعی برای ویاگرا باشد. این ماده غذایی می‌تواند چرخه قاعدگی و تخمک‌گذاری را تنظیم کند.

– بلوبری (قره‌قاط) و تمشک که حاوی آنتی‌اکسیدان هستند و از تخمک‌ها و اسپرم‌ها در برابر آسیب‌ها و پیر شدن محافظت می‌کنند. زوجی که قصد دارند باردار شوند نباید این غذاها را مصرف کنند:

– قهوه که حاوی کافئین است و توصیه می‌شود به ۲۰۰ میلی‌گرم در روز محدود شود.

– نان سفید، پاستا و شکر که حاوی کربوهیدرات تصفیه شده هستند و توصیه می‌شود مصرف آن محدود شود زیرا برای هورمون‌ها نوعی فاجعه محسوب می‌شوند.

– میان‌وعده‌ها و غذاهای بسته‌بندی شده و کره که حاوی چربی اشباع هستند و توصیه می‌شود مصرف آن‌ها محدود شود زیرا می‌توانند تعداد اسپرم‌ها را کاهش دهند.

– شیرسویا و توفو (پنیر سویا) که حاوی فیتواستروژن هستند و توصیه می‌شود از رژیم غذایی حذف شود زیرا در باروری اختلال ایجاد می‌کنند.

– اره‌ماهی، ماهی خال‌مخالی، کاشی‌ماهی، تن‌ماهی و کوسه‌ماهی که حاوی جیوه هستند و توصیه می‌شود تا حد امکان از مصرف آن خودداری شود زیرا بر روی هورمون‌ها تأثیر می‌گذارند.

سلامتیسم

ارسال شده در 18 دی 1395 توسط