درباره فواید مدیریت بر خود بیشتر بدانید

تاکنون دریافته اید که برای تسلط کامل بر خود و زندگیتان باید خود را بشناسید، درست تصمیم بگیرید، مضطرب نباشید، زمان را مهار کنید، فعال باشید، مسئول باشید، با مردم ارتباط برقرار کنید از شخصیتی قوی و دوست داشتنی برخوردار باشید، با دیگران کنار بیایید و…! اما اکنون این سوال مطرح می شود که همه این ها برای چیست؟ چرا باید بر زندگی، افکار، رفتار و سخنان خود مدیریت و آن ها را کنترل کنید.

رسیدن به اهداف:

همه ما در زندگی اهدافی داریم که به تلاش ها و کوشش های ما جهت می دهند. حتی کودکان خردسال هم می تواند برای خود هدف تعیین کند. برای مثال اگر از یک پسر بچه بپرسید: در آینده می خواهی چه کاره شوی؟ او لحظه ای فکر نمی کند بلکه بی درنگ شغلی را اعلام می کند مثلا خلبان یا پزشک یا هر چیز دیگر.

شما نیز به عنوان فردی بزرگسال مسئول رسیدن به اهداف و آرزوهای خود هستید. اگر در مسیر زندگیتان با آگاهی کامل از اعمال و افکار و منش خود بر آن ها کنترل داشته باشید قطعا دسترسی به اهدافتان ساده تر و سریع تر خواهد بود.

مهم نیست که در موسسه ای بزرگ مشغول به کار باشید یا فقط مدیریت امور خانه بر عهده شما باشد بلکه مهم آن است که از تمام فرصت هایی که در اختیار شما قرار می گیرند به بهترین نحو استفاده کنید. باید آن چنان بر امور مربوط به خود مسلط باشید که هیچ فرصتی را از دست ندهید اما متاسفانه بسیاری از ما به این موضوع مهم توجه نمی کنیم. یادتان باشد:

«تسلط بر خود و مدیریت بر خویشتن، کلید موفقیت است.»

ارسال شده در 15 دی 1395 توسط