با افراد دشوار چه کنیم؟

«همه مردم دنیا محاسنی دارند و از ویژگیهای مطلوبی برخوردارند، فط اشکال کار در اینجاست که گاهی این محاسن برای ما دردسر می شوند.»   ژان ژاک روسو

هنگامی که درباره افراد دشوار صحبت می کنیم منظورمان به طور دقیق رفتارهای دشوار است. به این موضوع دقت کنید که چه چیزی باعث می شود یک نفر گفتار و رفتاری داشته باشد که آرامش را از شما سلب کند یا زندگی را به کامتان تلخ نماید. سعی کنید رفتار نامناسب دیگران را با برخورد خودتان سخت تر نکنید. جواب های دندان شکن ندهید، توهین نکنید و فریاد نزنید. با کمی صبر و شیکبایی و سنجیدن وضعیت از دید طرف مقابل، می توانید راههای بسیاری بیابید.

هنگامی که برای اولین بار با فرد دشواری روبه رو می شوید ممکن است فورا از او متنفر شوید و به عنوان آدمی که کمبود دارد یا عقده ای است به او نگاه کنید. اما بهتر است قدری صبر کنید تا متوجه شوید او در چه وضعیتی به سر می برد و چه مشکلاتی دارد. الگوهای کودکی و رفتاری او چگونه هستند و به چه طریق می توان رفتارهای او را خنثی کرد. این واقعیت وجود دارد که همه ما در برابر یکدیگر واکنش نشان می دهیم و نحوه واکنش دیگران روی رفتار ما تاثیر می گذارد. به همین دلیل گاهی اوقات خود ما مسئول رفتارهای دیگران هستیم.

افراد نگران و ناایمن:

آیا تاکنون با افرادی روبه رو شده اید که حتی از خودشان هم خوششان نمی آید؟ تعدادی از افراد دشوار با تصویری که در دید دیگران دارند، مشکل دارند. آن ها فکر می کنند که زشت، غیر قابل تحمل، آشفته و بی ارزش هستند. هر حرکتی را به خودشان نسبت می دهند و نسبت به تمام امور بدبین هستند اما این نگرانی را با انتقاد و ایراد گرفتن از دیگران نشان می دهند. اطرافیان خود را تحقیر می کنند و نفرت و دشمنی آن ها را به جان می خرند. به یقین شما از فردی که تحقیرتان می کند خوشتان نمی آید و مسئولیتی هم در قبال انگیزه و خود کم بینی او ندارید ولی اگر می خواهید رفتار او را خنثی کنید ناگزیزید صبر و شکیبایی پیشنه کنید.

گاهی اوقات ممکن است برخورد با افراد ناایمن و نگران شما را به فکر بیندازد که آیا کم که به آن ها ارزش دارد یا خیر. نگران نباشید! تمام کاری که باید انجام دهید این است که به این افراد دلگرمی و قوت قلب بدهید. هرگز با آن ها مقابله به مثل نکنید. سعی کنید مسائل را از دید او بنگرید و مطمئن باشید که فقط یک ضعف مهلک انسان را وا می دارد که دیگری را تحقیر کند. هنگامی که کج خلقی و بهانه جویی می کند، آرام بمانید و پس از آن که طوفان خشمش فرو نشست از او بخواهید علت آن را توضیح دهد. به آن ها اعتماد به نفس بدهید بدون آن که در تعریف و تمجید زیاده روی کنید. لازم است وظایفی را به آن ها محول کنید و برای تمام شدن آن ها زمان بگذارید. سعی کنید تا هر چه بیشتر مشغول به کار باشند و ذهنشان کمتر معطوف به مسائل شخصی، مقایسه ها و حسادت شود.

اشخاص منفی:

اگر کارتون سفرهای گالیور را یادتان باشد شخصیتی در آن داستان حضور داشت که همیشه می گفت: ما موفق نمی شیم، من می دونستم نمی شه! و همیشه مشکلات از خود آن شخص شروع می شد و همه گروه را درگیر می کرد.

منفی گرایی، اخلاقی است که برخورد با آن بسیار خسته کننده است حتی گاهی اوقات ممکن است بسیار ناامید کننده باشد. منفی گرایی صفتی است شدیدا مسری که خیلی سریع به دیگران هم سرایت می کند. معمولا منفی باف ها آن قدر از آینده می ترسند که با پیشگویی های منفی می خواهند خودشان را دلخور نکنند تا هنگام رویارویی با شکست ها شوکه نشده و خود را بنازند. به ندرت اتفاق می افتد که برای انجام کاری پیشنهاد بهتری ارائه دهند و معمولا به پیشنهادات دیگران پاسخ منفی می دهند.

پرخاشگران نوعی دیگر از افراد منفی گرا هستند که اعتقاد دارند راه انجام هر کاری را از همه بهتر می دانند و تمام مدت بزرگی، دانایی، قدرت و برتری خود را به دیگران یادآوری می کنند.

در مقابله با این افراد، اجازه ندهید که منفی گرایی آن ها به شما سرایت کند. سعی کنید دلیل نه گفتن هایشان را از زیر زبانشان بیرون بکشید آن گاه در نهایت تعجب خواهید دید که دلیلی ندارند. قاطعیت خود را در تصمیم تان اعلام کرده و بگویید اگر موافق نیستند بی درنگ خودشان را کنار بکشند. از جر و بحث های بی حاصل با آن ها بپرهیزید. اگر می توانید دوستی و معاشرت خود را با این قبلی افراد به حداقل برسانید. فراموش نکنید که هر چقدر دلیل و برهان بیاورید و سعی کنید که حقانیت نظر و تصمیم خود را ثابت کنید پاسخ منفی محکم تری خواهید شنید. بنابراین توضیحی ندهید. فرصت بدهید تا فکر کنند و تصمیم خود را به شما اعلام نمایند.

ارسال شده در 15 دی 1395 توسط