عدم تمرکز و دل نگرانی با شلوغی محل کار

شلوغی و بی نظمی در محیطی که در آن مشغول به کار هستید باعث عدم تمرکز و دل نگرانی شما می شود و می توانید به سرعت انجام کارها لطمه بزند.وسایل را به شکلی بچینید که برای شما مناسب باشند. پرونده هایی را نزد خود نگه دارید که دائما مورد نیاز شما هستند. به رنگ، نور، سر و صدا و زیبایی محل کارتان اهمیت بدهید چرا که در بازده کار شما تاثیر بسیاری می گذارد. هر روز قبل از ترک محل کار اطرافتان را مرتب کنید. این کار باعث می شود صبح روز بعد، وقت کمتری را برای یافتن اسناد و اشیای مورد نظر تلف کنید.

سریع مطالعه کنید:

یکی از عواملی که باعث اتلاف وقت شما را در طول روز می شود مطالعه آرام و بدون تمرکز است. سعی کنید با تمرین، مطالب مهم و نکات برجسته را به سرعت تشخیص دهید و از خواندن مطالب تکراری، یادآوری ها و مثال ها خودداری کنید.

تمرکز در خواندن مطالب، مانع می شود که بعد از خواندن یک صفحه متوجه شوید چیزی از آن را نفهمیده اید و مجبور شوید مجددا آن را مرور نمایید. از ابتدای شروع یک متن، حواس خود را از نکات دیگر برداشته و تماما به مطلب مورد نظر توجه کنید.

در صورت عجله یا به دلیل کمبود وقت از یادداشت برداری و خط کشیدن زیر نکات خودداری کنید مطمئن باشید که یک ذهن متمرکز بیشترین چیزی است که شما نیاز دارید.

ارسال شده در 15 دی 1395 توسط