تسکین سردرد با استفاده از بیوفیدبک

داروها به عنوان تکیه گاه اصلی افراد دچار سردرد شدید مزمن می باشند. به هر حال یکسری گزینه های دیگر برای انتخاب وجود دارد. هم چنین بیوفیدبک یا نوروفیدبک می تواند سردرد مزمن خیلی از افراد به ویژه سردرد سرویکوژنیک را تسکین دهند.

 

به نظر خیلی جوان و نوپا می باشد اما بیوفیدبک می تواند خیلی موثر باشد. طب سوزنی، تحریکات الکتریکی، یوگا و تای چی از روش هایی هستند که افراد می توانند از آن ها بهره ببرند. بیوفیدبک یک درمان غیر تهاجمی است که با کمک یک درمان گر یا تکنیسین انجام می شود. یک جلسه ی عادی حدود 30 دقیقه طول می کشد. گیرنده های ساده ای که علایم حیاتی را نظارت می کنند بر روی پوست شما قرار داده می شوند و به سادگی در انتهاب جلسه از بدن جدا می شوند. به وسیله بیوفیدبک تغییرات بدن را روی صفحه ی مانیتور خواهید دید و متوجه می شوید که آرام هستید یا تحت فشار. به وسیله ی مشاهده واکنش ها بر روی صفحه مانیتور خیلی از افراد می توانند خود را برای تغییر آماده کنند که منجر به آرام سازی بیشتر آن ها می شود.

فرضیه ای که بیوفیدبک بر مبنای آن بنا شد آن است ه اگر قادر به کاهش موفقیت آمیز حرارت بدن، فشار خون، نبض، ضربان قلب و سایر علایم حیاتی باشید پس متعاقب آن می توانید احساس آرامش بیشتر و سردردهای مزمن کمتری داشته باشید. استرس، اغلب باعث یک پاسخ جنگ و گریز در بدن می شود که علت شتاب گرفتن تمام علایم حیاتی در هنگام استرس است. شما از چیزهایی که واقعا عذابتان می دهند می گریزید یا می ایستید و می جنگید؟ به جای یک مقابله ی فیزیکی شبیه غارنشینان، به طور شفاهی بحث یا مقابله می کنید. این امر باعث افزایش سطح استرس هورمونی می شود. دوره های ثابت از این واکنش های جنگ و گریز منجر به استرس مزمن، اضطراب و در نهایت سردرد راجعه می شود.

بیوفیدبک در هنگامی که انجام می شود مستقیما درباره ی آن چه که استرس را از بدن خارج می کند بحث نمی کند اما در عوض کمک می کند تا تمرکز کرده و پاسخ بدن به محرک های استرس را تنظیم کنید. هنگامی که می توانید واکنش ها را کنترل کنید اگر چه محرک های استرس هنوز وجود دارند اما احساس غمگینی نخواهید داشت. شما پاسخ به محرک را ادامه می دهید تا بر مبنای پاسخ مناسب شاد و یا غمگین باشید. وقتی شاد یا غمگین هستید علایم حیاتی تغییر خواهند کرد اما اگر بیوفیدبک کار کنید کنترل بهتری بر روی واکنش های روز به روز برای حوادث روزانه خواهید داشت.

بیوفیدبک برای هر فردی کارساز نخواهد بود. اشخاص پر انرژی ممکن است با مدیریت زمان در این درمان مشکل داشته باشند. زیرا ممکن است آن ها بر روی دستاورد زمانی که اساس بیوفیدبک است متمرکز شده باشند. بیوفیدبک می تواند برای خیلی از مردم دچار سردرد مزمن مفید باشد. نمی توانید بدانید آن درمان به شما پاسخ می دهد مگر این که بای چندن جلسه آن را امتحان کنید. بعضی محققان اشاره دارند که تکنیک های آرام سازی که در طی جلسات بیوفیدبک یاد گرفته می شوند می تواند در آینده به عنوان یک مرجع در زمانی که افراد دور از کامپیوتر هستند مورد استفاده قرار گیرد.

بدین معنی که اگر شما در بیوفیدبک مهارت پیدا کنید وقتی مملو از استرس هستید ابزار دیگری خواهید داشت. این ابزار می تواند به کاهش خطر گسترش سردرد یا یک مشکل پزشکی دیگر کمک کند.

ارسال شده در 8 دی 1395 توسط