پیشنهاداتی برای خرید ویتامین ها و مکملهای OTC

اگر تصمیم به خرید ویتامین ها و یا مکمل هایی مثل منیزیوم یا گل مینا دارید یکسری هشدارهای مهم را در نظر بگیرید. دلیل این موضوع آن است که FDA و دیگر سازمان های دولتی از نزدیک بر تمام ویتامین ها، مواد معدنی و داروهای گیاهی که به مصرف کنندگان فروخته می شود نظارت دارند. توصیه های زیر را قبل از خرید ویتامین ها، مکمل ها یا داروهای گیاهی برای سردرد بخوانید.

هنگامی که از یک فروشگاه خرید می کنید برچسب آن را چک کنید:

آن چه برای خرید یک محصول لازم ست را در نظر بگیرید. برچسب را چک کنید تا از تمام محتویاتی که محصول از آن ساخته شده است مطمئن شوید. شاید فقط نیاز به منیزیوم داشته باشید یا فقط گل مینا بخواهید اما محصولات شامل اقلام دیگری باشد که مورد نیاز شما نیست.

به میزان و مقدار آن توجه کنید:

از پزشک مقدار و دوز مصرف ویتامین و مکمل را بپرسید. اگر مطمئن نیستید برچسب محصول را چک کرده و پایین ترین مقدار ممکن را مصرف کنید. تصور نکنید چون سردردتان شدید است باید بیشتر از مقدار توصیه شده قرص یا کپسول مصرف کنید. این اشتباه بزرگی است.

مراقب عوارض جانبی باشید:

در صورت وجود عوارض جانبی زجرآور مانند تهوع، استفراغ و اسهال شدید مصرف محصول را متوقف کنید. به پزشکتان آن چه اتفاق افتاده است را بگویید. خجالت نکشید و نترسید که شما را به خاطر مصرف مکمل بدون مشورت سرزنش کند. پزشکان می دانند خیلی از مردم از ویتامین ها و مکمل ها برای بهتر شدن احساسشان استفاده می کنند.

ارسال شده در 7 دی 1395 توسط