تاثیر منیزیوم در درمان میگرن

اگر چه خیلی از پزشکان نگران بیمارانی هستند که مقادیر زیادی مکمل مصرف می کنند اما بعضی از تحقیقات نشان می دهد که مصرف متعادلی از مکمل ها به وسیله مبتلایان به سردرد به خصوص افراد مبتلا به سردردهای میگرنی و خوشه ای وجود دارد. این حالت به ویژه در مورد چند مکمل ویژه مثل منیزیوم، ملاتونین، ریبوفلاوین و کوآنزیم وجود دارد.

سطح منیزیوم خون ممکن است خیلی پایین باشد که یکی از علایم سردرد شدید به ویژه در میگرن، سردردهای خوشه ای یا میگرن قاعدگی خواهد بود. ممکن است وضعیت شما هنوز مشکوک باشد و به سردردهای مکرر مبتلا باشید که با مصرف منیزیوم بهبود می یابد.

هشدار:

قبل از شروع مصرف منیزیوم حتما با پزشک مشورت کنید. مصرف بیش از حد مجاز منیزیوم می تواند منجر به شرایطی به نام هایپرمنیزیا (منیزیوم خیلی زیاد در خون) شود که بسیار خطرناک است. افرادی که به طور خیلی زیاد از مکمل های دارای منیزیوم استفاده می کنند در معرض چنین خطراتی هستند. هم چنین می توانید جذب منیزیوم را به وسیله ی خوردن غذاهای غنی از منیزیوم مثل موز، تمام نان های سفید، سیب زمینی، حبوبات، بادام زمینی و میگو افزایش دهید.

در مورد میگرن های مزمن، ممکن است منیزیوم سولفات به وسیله ی پزشک داخل ورید تزریق شود. اگر چه یک درمان استاندارد نیست. در یک مطالعه گزارش شده در مجله ی سردرد، 15 بیمار مبتلا به میگرن شدید، منیزیوم داخل وریدی دریافت کردند و سردرد 13 مورد آن ها برطرف شد. البته هر زمان که به میگرن مبتلا می شوید نمی توانید از منیزیوم استفاده کنید. اما بعضی متخصصان اعتقاد دارند که ممکن است مکمل منیزیوم که به صورت دهاین مصرف می شود باعث رفع میگرن شود.

ممکن است کمبود منیزیوم سبب میگرن قاعدگی شود. در یک مطالعه ی گزارش شده در مجله ی سردرد، محققان خون 720 زن در سنین باروری را برای کمبود یون منیزیوم تست کردند. این محققان متوجه شدند که در میان بعضی خانم ها در طی دوره ی قاعدگی سطح منیزیوم به طور برجسته ای پایین بود. خانم هایی که در طی دوران قاعدگی به میگرن مبتلا بودند 45 درصدشان کمبود منیزیوم داشتند. با بررسی زنان مبتلا به میگرن بدون قاعدگی فقط 15 درصد کمبود منیزیوم داشتند. به طور واضح قاعدگی خطر کمبود منیزیوم را در میان بعضی زنان افزایش می دهد که در واقع خطر افزایش ابتلا به میگرن بود.

ارسال شده در 6 دی 1395 توسط