برای حفظ سلامتی سردردهای سینوسی (سینوزیت) را بیشتر بشناسید

خیلی از مردم فکر می کنند که سردردهای سینوزیتی با سردردهای آلرژیک یکسان و مشابه هستند. سینوزیت به وسیله ی عفونت باکتریایی در محفظه سینوس ها ایجاد می شود. سینوزیت ابتدا از یک سرماخوردگی معمول ناشی می شود کم کم مقاومت شخص کاهش یافته و باکتری ها پس از ورود همه جا را می پوشانند.سردرد سینوسی می تواند به شدت دردناک باشد و به داروی آلرژی پاسخ دهد اما اگر مشکل سینوزیت باشد نیازمند دریافت آنتی بیوتیک هستید. سینوزیت در بزرگسالان می تواند از یک تا سه ماه و حتی بیشتر به طول انجامد. اگر در مراحل اولیه درمان نشود به احتمال زیاد به حالت مزمن تبدیل می شود که درمان آن مشکل تر خواهد بود. به هر حال توجه به این نکته مهم می باشد. که خیلی از بیماران میگرنی با سینوزیت تشخیص اشتباهی دارند زیرا بیماران میگرنی نیز آبریزش بینی و اشک ریزی دارند.

علایم شایع عفونت سینوس ها یا سینوزیت عبارت است از: درد صورت، فشار، گرفتگی بینی، انسداد یا ترشح مخاط غلیظ، تب و نقص در احساس بویایی و استشمام. سردرد به عنوان علامت ثانویه همراه با سایر علایم مانند تنفس سخت، خستگی، سرفه، درد گوش و فشار در نظر گرفته می شود.

برای تایید تشخیص از بیماران علامت دار که ممکن است سینوزیت داشته باشند باید تصویر X-ray گرفته شود. یک آندوسکوپی بینی هم می تواند حضور و وجود سینوزیت را مشخص کند اما اکثر بیماران به وسیله مراقبت اولیه پزشکان که به این ابزار دسترسی ندارند درمان می شوند. برای این شیوه نیاز دارید تا نزد یک متخصص گوش و حلق و بینی بروید. اگر پزشک داخلی شما تخصصی در زمینه آلرژی و آسم دارد نیز می تواند مفید باشد. خبر خوب در مورد سینوزیت آن است که این بیماری قابل درمان می باشد و سردرد در زمان مصرف آنتی بیوتیک ها از بین می رود. خبر بد این که بعضی افراد، مستعد به گسترش سردرد سینوزیتی عود کننده هستند.

ارسال شده در 5 دی 1395 توسط