سردردهای آلرژیک چه نوع سردردی هستند؟

 

هر سال در فصل بهار، الکساندر تقریبا هر روز از سردرد رنج می برد باغ او در کمال زیبایی و طراوت قرار داشت و درختان شکوفه داده بودند اما الکساندر بیمار بود. او آب ریزش بینی، اشک ریزش و سردرد وحشتناک داشت. سردرد وی به خاطر حساسیت و آلرژی به ذرات و گرده دانه های گل و گیاهان بود که او بعدا متوجه آن شد.

برای بیمار دیگر آلرژی فصلی نبود او در تمام طول سال سردرد داشت. بعد از انجام آزمایش خون و پوست او متوجه شد که به شدت به بزاق گربه حساسیت دارد. لذا اقدام به درمان آلرژی نمود و در نتیجه سردرد وی برطرف شد.

هم در مورد الکساندر و هم در مورد بیمار دوم و نیز میلیون ها نفر دیگر که در ایالات متحده، کانادا و سایر نقاط دنیا به آلرژی مزمن مبتلا هستند سردرد یک علامت شایع آلرژی است. اگر چه سایر علایم مثل التهاب بینی و اشک ریزش نیز وجود دارند. بیمار دچار سردرد ناشی از التهاب بینی می تواند به وسیله آنتی هیستامین، کورتیکوستروئید و ضد احتقان درمان شود. اجتناب از محرک های سردرد خطر ابتلا به سردرد را کاهش می دهد. در بعضی موارد بیماران می توانند اسپری لیدوکائین تجویز شده از سوی پزشک را برای کاهش علایم سردردشان استفاده کنند.

ارسال شده در 5 دی 1395 توسط