سایر علل و شرایط پزشکی ایجاد سردرد

لوسی 37 ساله فکر می کرد که مبتلا به میگرن است و پزشک خانوادگی اش نیز با او موافق بود بنابراین از داروی تریپتان به منظور مقابله با سردرد میگرنی استفاده می کرد. اما نه تنها دارو کمکی نکرد بلکه سردرد او تقریبا هر روز ادامه داشت. پزشک تصمیم گرفت یکسری آزمایشات انجام دهد. یک آزمایش خون ساده نشان داد که لوسی کم خونی داشته و نیازمند دریافت مکمل آهن است. او به توصیه پزشک عمل نمود و سردرد توام با کم خونی اش رفع شد.

البته همیشه به این سادگی نیست. اما تعداد تعجب آوری از مردم، مبتلا به سردردهای مزمنی هستند که اغلب قابل درمان می باشد و باید قبل از این که هر چه بیشتر توسعه یابد درمان شود. این افراد ممکن است بیماری های متابولیک، مثل بیماری تیروئید یا دیابت داشته باشند. بعضی از مردم فشار خون دارند در حالی که دیگران عفونت مزمن، مثل سینوزیت دارند. یکسری از افراد مبتلا به آلرژی مزمن هستند. بیماران مبتلا به سایر بیماری های جدی مثل آسم، لوپوس اریتماتوسیستمیک یا مالتیپل اسکلروزیس مستعد سردرد مزمن هستند.

در بعضی موارد خود داروی سردرد می تواند سبب سردرد شدید مزمن باشد و این سردرد راجعه از بین نمی رود تا این که تشخیص داده شده و درمان شود. سردردها ممکن است نتیجه  یک مشکل در چشم ها یا اختلالی در ناحیه گیجگاهی، فکی باشد.

ارسال شده در 5 دی 1395 توسط