چگونه میتوانیم سردرد تنشی را درمان کنیم؟

داروهای مسکن بدون نسخه ی ساده معمولا سردردهای تنشی مزمن را برطرف نمی کنند به ویژه وقتی که آن ها بیشتر از 2 روز در هفته رخ می دهند. اکثر بیماران نیاز به داروهای نسخه ای و تجویز شده مانند شل کننده ی های عضلانی شبیه سیکلوبنزارپین دارند تا از عهده ی حمله ی حاد برآیند. مقدار کم یک NSAID می تواند ریشه ی درد را تسکین دهد. به هر حال بیماران با خطر قلبی- عروقی برای یک حمله ی قلبی یا سکته باید تا زمانی که ممکن است از مصرف NSAID اجتناب کنند.

بعضی از بیماران مبتلا به سردردهای تنشی با مصرف سوماتریپتان که یک داروی روتین برای درمان میگرن است بهبود می یابند. محققان دریافته اند بیمارانی که از سردردهای ضربان دار شکایت دارند و آن هایی که به نور و صدا خیلی حساس هستند از مصرف این دارو سود بیشتری می برند، ضمن آن که این افراد بعد از ورزش، سردردهای شدیدتری را تجربه می کنند.

در طی یک سردرد فعال خیلی از پزشکان استفاده از گرما یا یخ، شل کننده های عضلانی و یا مسکن ها را تجویز می کنند. سایر بیماران ممکن است تسکین درد را از طریق طب جایگزین مثل طب سوزنی، تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست، ماساژ درمانی و یا بیوفیدبک پیدا کنند. به علاوه خیلی از بیماران دچار سردردهای تنشی با بوتاکس بهبود می یابند.

اجتناب از استرس بیش از حد، یک ایده ی خوب برای اشخاصی است که از سردردهای تنشی راجعه رنج می برند. اگر نمی توانید از استرس شدید پرهیز کنید، راه های مفید تطابق و سازگاری برای مقابله با استرس را یاد بگیرید مثل تمدد اعصاب. بعضی از بیماران ممکن است وقتی مشکل شخصیتی شان تشدید می شود از روان درمانی سود ببرند. اگر یک درمانگر را ملاقات می کنید بدین معنی نیست که سردرد شما خیالی است بلکه آن یک سردرد واقعی می باشد. اما سطح بالای استرس ممکن است گاهی اوقات سردرد را القا کند. هنگامی که یک درمانگر با استفاده از ابزارها و شیوه های بهتری بتواند کمک کند تا از عهده ی مشکلات شخصی برآیید سطح استرس و هم چنین سردردهای شدید فروکش خواهد کرد.

ارسال شده در 4 دی 1395 توسط