آنچه باید درباره مرحله اورا در سردرد میگرن بدانید

اورا، که حدود 20 درصد بیماران میگرنی آن را تجربه می کنند با پرودروم خیلی متفاوت است. اوراهای میگرنی تجربیات حسی هستند که – شبیه پرودروم- نشانه ی وقوع میگرن می باشند. بعضی داروها مانند دیدن خطوط دندانه دار، جرقه و رعد و برق در جلوی چشمان فرد می توانند سبب ایجاد آشفتگی در وی شوند. بعضی از بیماران بوی عجیبی را استشمام می کنند در حالی که فرد دیگری که در کنار او می باشد آن را حس نمی کند.

بعضی دیگر احساس مور مور شدن دارند یا این که در بینایی خود مشکل موقتی پیدا می کنند (در حالی که یکسری دیگر از افراد دچار مشکل شنوایی می شوند به گونه ای که یک گفتگو و مکالمه ی ساده برای آن ها بسیار سخت می شود). مدت زمان اورا معمولا مختصرتر از پرودروم است و از 5 تا 10 دقیقه تا یک ساعت بیشتر طول نمی کشد، سپس درد اصلی شروع می شود.

کاهش عملکرد فرد بیمار به زیر سطح طبیعی:

اکثر بیماران مبتلا به میگرن در تمام زمینه های عملکردی زیر سطح نرمال می باشند. آن ها معمولا نمی توانند به خوبی کار کنند و تا زمانی که درد برطرف نشود در یک بن بست ذهنی قرار دارند به گونه ای که آن ها هوش طبیعی خود را از دست می دهند. البته آن ها واقعا بهره ی هوشی خود را از دست نمی دهند بلکه توانایی برای شنیدن، تجربه و تحلیل و پاسخ را از دست می دهند که نشان دهنده ی ضرر و زیان شاخصی در منزل و محل کار است.

ارسال شده در 5 دی 1395 توسط