نشانه های مهم میگرن

شایع ترین علامت میگرن سردرد بسیار شدید است. وقوع سردرد تقریبا همیشگی است و در اغلب موارد در یک طرف سر رخ می دهد. اگر چه ممکن است گاهی اوقات بدون هیچ دلیلی از یک طرف سر به طرف دیگر منتقل شود.در حدود یک سوم از میگرن ها ممکن است درد خود به خودی در هر دو طرف سر رخ دهد. از تمام علایم میگرن، سردرد معمولا مهم ترین عامل زجر دهنده ی بیماران است. ممکن است این درد چند ساعت تا چند روز طول بکشد مگر آن که داروی مناسبی برای بیمار تجویز شود.

تهوع و استفراغ:

خیلی از افراد مبتلا به میگرن از تهوع و استفراغ نیز رنج می برند. گاهی اوقات بعد از تهوع نسبت به قبل از آن احساس بهتری دارند. اگر متوجه شدید که نمی توانید میزان داروی سردرد را به دلیل وجود تهوع و استفراغ کاهش دهید از پزشک درخواست کنید برای شما داروی ضد تهوع تجویز کند. ممکن است این کار کمی انزجارآور باشد. اما تهوع شما خاتمه خواهد یافت. آن ها مسکن هستند و موجب تسکین درد شما خواهند شد.

حساسیت به نور و صدا:

نور شدید و سر و صدای زیاد برای خیلی از افراد مبتلا به میگرن محرک های عمده ای هستند که باعث تشدید سردرد میگرنی آن ها می شود. حساسیت به نور اغلب فوتوفوبی (نورگریزی) نامیده می شود. در حالی که حساسیت به صدا فونوفوبی (صداگریزی) نام دارد. علیرغم چگونگی نامیده شدن آن ها افرادی که به نور شدید و یا سر و صدای زیاد حساس هستند واقعا از نور و صدا نمی ترسند بلکه سر و صدای زیاد و نور شدید باعث تشدید درد آن ها می شود. بنابراین علیرغم واژه و نام فوبیا، آن ها شبیه فوبیای ترس از مار، عنکبوت و یا سایر موارد ترسناک نیستند.

علایم شبه سرما خوردگی:

همان گونه که گفتیم چون خیلی از افراد مبتلا به میگرن، ریزش اشک و آبریزش بینی دارند اغلب بیماریشان با سردردهای سینوزیتی اشتباه گرفته می شود. به هر حال داروهای سینوزیت به میگرن کمک چندانی نمی کنند. این داروها ممکن است فقط سینوس ها را خشک کنند و داروهای بدون نسخه مثل استامینوفن هم در اکثر موارد ممکن است یک تسکین دهنده ی خفیف باشد و شما برای درمان سردرد نیاز به داروی میگرن دارید.

ارسال شده در 4 دی 1395 توسط