القا کننده های سردرد در منزل

علاوه بر تلفن و کامپیوتر لوازم دیگری نیز وجود دارند که سبب القا یا تشدید سردردهای سرویکوژنیک می شوند مانند جاروبرقی. آیا جاروبرقی شما خیلی سنگین است و در هنگام استفاده از آن قوز می کنید؟ درباره ی خرید یک جاروبرقی سبک تر بیشتر فکر کنید.در رابطه با رختخواب چه می دانید؟ آیا به یک بالش خیلی پف کرده در یک رختخواب زیبا و نرم علاقه دارید. به این ترتیب دردهای گردنی و پشت شما افزایش خواهد یافت در عوض خوابیدن بر روی یک رختخواب نرم و بدون بالش از گردن و پشت حمایت می کند. کارشناسان توصیه می کنند که اگر مبتلا به درد گردن هستید نباید روی شکم بخوابید. خوابیدن روی شکم استرس و فشار زیادی روی گردن وارد می کند. به پشت و یا به طرفین خوابیدن بهترین حالت است. بعضی از بیماران متوجه شده اند که استفاده از یک بالش در بین پاها می تواند به تثبیت موقعیت در رختخواب کمک کند و استرس و فشار را از نخاع و ستون مهره ها دور نماید.

پیشنهاداتی برای مادرانی که بچه ی کوچک دارند:

از جمله گروهی از مردم که خیلی مورد غفلت قرار گرفته اند و در معرض خطر سردردهای سرویکوژنیک هستند، مادرانی می باشند که بچه ی کوچک دارند. بلند کردن و حمل بچه هایی که حدود 13 کیلو یا بیشتر وزن داشته باشند می تواند کشش عمده ای در گردن ایجاد کند. ما برای این مادران پیشنهاداتی داریم.

به جای حمل کیف سنگین وسایل بچه بر روی شانه، توصیه می کنیم آن را روی یک وسیله ی چرخ دار شبیه کالسکه ی بچه و یا آن چه گروه پروازی استفاده می کنند قرار دهید. این حالت فشار روی بدن را کاهش می دهد. هم چنین برای حمل وسایل می توانید از 2 کیف کوچک تر استفاده کنید تا مجبور نشوید همه ی وسایل را در یک کیف بزرگ حمل کنید. پیشنهاد دیگر آن است که بچه را به حالت ثابت حمل نکنید و سعی نمایید هنگام قدم زدن از صندلی بچه استفاده کنید.

هنگامی که بچه را تمیز می کنید از یک میز یا مکانی استفاده کنید که کودک هم سطح کمرتان باشد به گونه ای که مجبور نباشید در هنگام تعویض پوشک بچه تان را کج کنید. تمام وسایل موردنیاز را در دسترس و سطح مناسب قرار دهید تا از پیچ و تاب خوردن زیاد خودداری شود. اگر در حال تعویض پوشک بچه هستید و تلفن زنگ می زند قبل از پاسخ دهی به تلفن او را در رختخوابش قرار دهید یا اجازه دهید منشی تلفنی پاسخ تلفن را بدهد.

هنگامی که بچه را داخل رختخواب می گذارید یا بر می دارید سعی کنید ابتدا نرده های تخت را پایین بیاورید تا فشار زیادی برای برداشتن نوزاد به خودتان نیاورید. تلاش برای برداشتن نوزاد از روی نرده های تخت، مقدار زیادی فشار روی گردن ایجاد می کند. مادران بایستی از حمل کودک در داخل کیف هایی که به دور گردن آویزان می شود اجتناب کنند. وزن بچه حتی وقتی بسیار کم است هم می تواند به گردن آسیب زیادی وارد کند. بهتر است او را روی بازو، چرخ دستی و یا کالسکه حمل کنید. یا این که برای حمل او از همسر و یا همراهتان کمک بگیرید. فقط وزن نوزاد نیست که به شما فشار وارد می کند در واقع وزن بچه ضربدر مسافت از زمین ضربدر نیروی جاذبه ی زمین به گردن شما فشار وارد می کند.

اثرات صدا و نور را در نظر بگیرید:

مشکل دیگری که می تواند سردردهای سرویکوژنیک را در مردم گسترش دهد ماشین سواری است. این بخش درباره ی این حساسیت بحث می کند. حتی اگر فکر می کنید این مشکل شما را تحت تاثیر قرار نداده است سعی کنید پیشنهادات ما را امتحان کنید شاید به شما کمک کند.

نور درخشان و شدید:

نور شدید خورشید یا نور مصنوعی می تواند باعث سردرد در خیلی از افراد مبتلا به سردردهای سرویکوژنیک شود. نمی توانید در غار زندگی کنید اما می توانید بعضی اعمال پیشگیرانه را انجام دهید. مثلا در فضای آزاد از عینک آفتابی استفاده کنید یا عینک هایی تهیه کنید که در زیر نور تیره تر می شوند. زمانی که به کنار ساحل می روید بعد از حدود 30 دقیقه در معرض نور خورشید بودن را محدود کرده و در زیر چتر قرار گیرید.

پنجره ها را چک کنید. اگر در ناحیه ای زندگی می کنید که بسیار آفتاب گیر است با استفاده از پرده های ضخیم برای زمانی که نور خورشید خیلی شدید است نفوذ نور را کور کنید. در صورت نیاز به اجتناب از انعکاس نور خورشید در منزل از عینک آفتابی استفاده کنید.

از مصرف لامپ های مهتابی فلوئورسنت قدیمی در منزل اجتناب کنید. اگر در محل کار از این نوع لامپ ها استفاده می کنید از مدیر بخواهید تا لامپ های فلوئورسنت جدید خودداری کند تا سردرد کمتری برای شما ایجاد شود.

بعضی از مردم با نور منعکس شده از مانیتور کامپیوتر نیز مشکل دارند. می توانید کامپیوتر را به مکان تاریک تر در خانه یا محل کار منتقل کنید یا یک صفحهی ضد انعکاس نور برای مانیتور بخرید. هم چنین در هنگام استفاده از کامپیوتر از کلاه لبه دار استفاده کنید. این ایده هنگامی که نور شدید و درخشان در اتاق شما را اذیت می کند مفید است.

سر و صدای زیاد:

اگر نمی توانید به دلیل سر و صداهای ناهنجاری که در محیط اطراف وجود دارد تمرکز کنید و حالتی ناخوشایند به وجود می آید که منجر به سردرد شما می شود از گوشی و هدفون استفاده کنید. یک مولد موزیک ملایم نیز می تواند مفید باشد. هم چنین اگر در حرفه ی شما از وسایل و تجهیزات پر سر و صدا استفاده می شود و این سر و صدا محرک سردرد شماست این شغل را ترک کنید.

رانندگی:

اگر متوجه شدید که رانندگی خودرو (یا حتی سوار شدن در خودرو) القا کننده ی سردرد و یا تشدید کننده ی آن است احتیاج به یک راه حل اساسی دارید. البته می توانید از داروهای مناسب مثل توپاماکس استفاده کنید. اگر راننده ی کامیون هستید که مسیرهای طولانی را طی می کنید ممکن است نیاز به تجدیدنظر در شغلتان داشته باشید.

حداقل باید موقعیت و وضعیت وسیله ی نقلیه خود را چک کنید تا مدل صحیح ارگونومیکی را برای نشستن استفاده کنید آیا زانوهای شما به آرامی در حال استراحت هستند و بالاتر از تلفن قرار گرفته اند؟ آیا دست هایتان به راحتی روی فرمان قرار گرفته است در حالی که در آرنج ها کمی انحنا وجود دارد و… این ها فقط موارد کمی برای چک کردن می باشد. اگر قصد دارید به مدت طولانی رانندگی کنید امیدواریم پیشنهادات ما به شما در کاهش یا پیشگیری از سردردهای سرویکوژنیک در جاده کمک کند.

ارسال شده در 4 دی 1395 توسط