موبایل و استفاده نابجا از گردن

تعداد زیادی از افراد در حین قدم زدن، گوشی موبایل خود را میان گردن و شانه قرار می دهند؟ به گونه ای که سر به طور عجیبی به یک طرف کج می شود. چه تعداد از مردم این حالت را در خانه یا محل کار به کار می گیرند؟ این یک نگرش خیلی معمول است و خیلی از مردم خودشان را با شروع درد گردنی و تشدید سردردهای سرویکوژنیک عادت داده اند.

برای این که متوجه شوید آیا شما هم این نوع رفتار را بروز می دهید یک گوشی تلفن را برداشته و حالت راه رفتن طبیعی به خود بگیرید. (همان طور که واقعا از تلفن همراه استفاده می کنید). اکنون این حالت را برای حداقل 3 دقیقه حفظ کنید. ایا در گردن و شانه ها احساس درد دارید آیا آن ها کشیده شده اند؟ آیا گردن و شانه ها آسیب دیده اند؟ ما فقط می خواهیم این حالت را برای دقایقی حفظ کنید اما خیلی از مردم حداقل برای یک ساعت که با تلفن صحبت می کنند این حالت را دارند.

اکنون در حالی که در این حالت ایستاده اید وانمود کنید در حال صحبت کردن با تلفن هستید و خودتان را در آیینه ببینید آیا سر شما از یک زاویه کج است؟ آیا یک شانه چسبیده است در حالی که شانه ی دیگر آزاد می باشد؟ فقط مشاهده ی خودتان در مقابل آینه می تواند میزان معمول بودن حلت استفاده از گوشی تلفن را در ایجاد درد گردنی مزمن نشان دهد به ویژه اگر قبلا مشکل پزشکی دیگری مثل آرتریت، آسیب ناگهانی گردن یا بیماری دژنراتیو دیسک داشته اید. به هر حال حتی اگر هیچ کدام از این مشکلات را نداشته اید حالت ناشیانه استفاده از گوشی تلفن می تواند القا کننده ی سردرد باشد.

حال چه باید کرد؟ می توانید از یک هندزفری استفاده کنید به طوری که آزادانه و بدون نیاز به کج کردن بدن برای ارتباط تلفنی بتوانید با دسوتانتان صحبت کنید. هم چنین می توانید برای گرفتن گوشی از دست آزادتان استفاده کنید. ایده ی دیگر آن است که می توانید به جای صحبت با تلفن از ایمیل استفاده کنید. هنگامی که مجبور به استفاده از گوشی تلفن هستید به طور طبیعی بایستید یا بنشینید و فقط گوشی را بدون هیچ گونه تلاشی برای ایجاد تعادل مقابل گوشتان نگه دارید. اگر مکالمه ی طولانی مدت دارید به طور قطع باید از یک هندزفری استفاده کنید. اگر در منزل اداره یا مکان دیگری هستید می توانید از بلندگوی تلفن استفاده کنید به گونه ای که به آسانی می توانید صحبت ها را بشنوید و پاسخ دهید.

ارسال شده در 3 دی 1395 توسط