نوع وضعیت ایستادن و نشستن و گردن درد

اگر شما از وضعیت نشستن خودتان مطمئن نیستید نشستن یا ایستادن را جلوی آینه امتحان کنید. لطفا خودتان را گول نزنید و حرکاتتان را تغییر ندهید تا واقعی باشند.واقع گرا باشید و به حالت طبیعی بایستید یا بنشینید. اگر حالت شما پوزیشن اسلامپ است متوجه خواهید که برای اصلاح وضعیت تان نیاز به کار بیشتری دارید زیرا این پوزیشن بعد از چند ساعت و به تدریج بعد از چند روز یک کشش قابل ملاحظه ای روی گردن ایجاد می کند و اغلب منجر به سردرد گردنی می شود.

پیشنهاد می کنیم که مانند یک سرباز بایستید اما سعی کنید شانه هایتان را به طرف عقب ببرید و سر را بالا نگه دارید و دقت کنید که درد کاهش می یابد یا خیر. حتی اگر درد کاهش بسیار جزیی یافت مطمئن باشید باید در مورد پیشگیری از سردردها به وسیله ی تنیم کامپیوتر، صندلی و دیگر وسایل مورد استفاده مطالبی را بیاموزید.

برای زندگی چه باید بکنید:

بعضی از افراد شاغل نسبت به دیگران خیلی مستعد درد گردنی و سردردهای سرویکوژنیک هستند. مطالعات نشان می دهد که رانندگان کامیون نسبت به دیگران بیشتر مستعد دردهای گردنی هستند.

تایپیست ها، برنامه نویسان کامپیوتر، ویرایشگرها و یا حتی حقوق دانان و پزشکان با خطر افزایش سردردهای سرویکوژنیک مواجه هستند. اگر شغل شما طوری است که بایستی به طور مداوم بنشینید مانند رانندگان کامیون یا تایپیست ها و یا به طور مداوم سر و گردن شما به بالا، پایین و طرفین در حرکت است یا اگر نیازمند حرکات دایمی سر و گردن می باشید مانند فردی که در خط تولید یک کارخانه کار می کند و باید به طور مداوم گردنش را حرکت دهد پس در معرض گسترش سردردهای سرویکوژنیک هستید. مادرانی که بچه ی کوچک دارند نیز ممن است سردرد سرویکوژنیک را گسترش دهند. بلند کردن و حمل بچه ها حتی وقتی که حدود 10-9 کیلو وزن دارند نیز می تواند منجر به درد گردنی و سپس سردرد سرویکوژنیک شود.

پاسخ کم یا عدم پاسخ به درمان های سردرد:

برخی از افراد، سال های متمادی برای انواع سردرد به ویژه میگرن، سردردهای تنشی و سردردهای سینوسی تحت درمان بوده اند اما همان طور که گفتیم در مورد بیماری صحبت شد آن ها نتیجه ی دلخواه را از مصرف دارو به دست نمی آورند. زیرا اختلال تولید کننده ی درد، درد مغزی نبوده بلکه دردی بوده که از اختلال در مهره های گردنی منشا گرفته است. اگر شما سال های زیادی است که دچار سردرد و معالجات چندان کمک کننده نبوده اید، ممکن است دچار سردرد سرویکوژنیک شده باشید.

ارسال شده در 4 دی 1395 توسط