توجه به محرک سردرد روزانه

اگر مطمئن نیستید چه محرک هایی سبب سردرد شما هستند یک جدول روزانه تهیه کنید و به همراه خود داشته باشید و در مواقع لزوم داخل آن علامت بزنید. این جدول شامل روزهای هفته، آب و هوا، غذاها، نور زیاد، سر و صدا، میزان استرس و تغییرات دارویی می باشد.

بکارگیری محرک روزانه:

گاهی اوقات اطلاعاتی که شما از روزهای بدون سردرد به دست می آورید همانند اطلاعات روزهای مبتلا به سردرد با ارزش هستند. برای مثال اگر در روز یکشنبه که هوا معتدل بوده سردرد نداشته اید اما در روز چهارشنبه که هوا کمی بارانی و گرم بوده به یک سردرد شدید 5 ستاره مبتلا شده اید احتمالا به آب و هوا حساس هستید. چه دمایی گرم یا سرد است؟ بستگی به نظر شخصی شما دارد. اگر شما سردتان است در حالی که هوای بیرون گرم می باشد در جدول روزانه آن روز را به عنوان یک روز سرد یادداشت کنید. در ستون غذاها به هر نوع غذای ادویه دار، نمک سود و یا میوه جاتی که می خورید توجه کنید. هم چنین هر چیز تازه و غیر آشنایی که خورده اید را یادداشت کنید. مثلا ممکن است خوراک ماهی مناسب شما نباشد به ویژه اگر بعد از چند ساعت دچار یک سردرد وحشتناک می شوید.

به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است میان زمان خوردن و شروع سردرد تا 12 ساعت تاخیر وجود داشته باشد. هم چنین در ستون غذاها هر نوع الکلی که مصرف کرده اید را یادداشت کنید. چون الکل یک محرک عمده ی سردرد در خیلی از افراد می باشد. در ستون بعدی اگر در معرض نور شدید و یا سر و صدای زیاد قرار گرفته اید آن را یادداشت کنید. اگر مشکلی وجود نداشته است به سادگی کلمه ی خیر را برای آن روز بنویسید. برای مثال اگر در محل کارتان جابه جایی و تغییر دکوراسیون داشته اید و کارمندان ایجاد سر و صدا و ضربه های زیادی می کردند پس باید یک پاسخ بلی، صدا را یادداشت کنید.

ارسال شده در 3 دی 1395 توسط