عطر و بوهای محرک سردرد

از افرادی که مبتلا به سردرد مزمن به ویژه میگرن هستند بعد از قرارگیری در معرض عطرها و بوهای مشخصی مثل عطرهای سنگین، دود تنباکو یا بنزین سردردشان شدیدتر خواهد شد. دفعه بعد که این بوها را در اطراف خود حس کردید توجه کنید و ببینید که آیا طی چند ساعت بعد دچار سردرد خواهید شد یا خیر.

اگر دوستتان از عطری استفاده می کند که فکر می کنید باعث سردرد شا می شود از او بخواهید تا زمانی که با شماست عطر نزند و شما کاهش تعداد و شدت سردردتان را امتحان کنید. به خاطر داشته باشید که شما هم نباید از عطر استفاده کنید شما به طور محدودی بر روی دیگران کنترل دارید اما قطعا می توانید از یک القا کننده سردرد توسط خودتان جلوگیری کنید. هم چنین بهتر است از پاک کننده ها و ضد بوهای بدون مواد معطر استفاده کنید.

بوی دود تنباکو نیز می تواند سبب سردرد شود و این دلیل دیگری برای ترک سیگار شما و سایر اعضای خانواده تان است. هم چنین بوی بنزین نیز می تواند یکی از القا کننده های سردرد باشد لذا یکی از اقدامات پیشگیری حین بزنین زدن چرخاندن سر در جهت مخالف است و یا این که سر خود را به داخل اتومبیل ببرید و یا از همراهتان بخواهید تا او بنزین بزند.

ارسال شده در 2 دی 1395 توسط