تغییرات آب و هوایی باعث سردرد می شود

این یک واقعیت است که باران یا برف می تواند موجب سردرد شود. خیلی از مردم معتقدند سردردشان به خاطر تغییرات آب و هوا رخ می دهد. مطالعات نشان داده است که تغییرات آب و هوایی سبب القا سردرد در افراد می شود. آخرین تحقیقات انجام شده پس از بررسی 77 بیمار مبتلا به میگرن مزمن منتشر شد. محققان دریافتند بیش از نیمی از بیماران به شرایط آب و هوایی حساس بوده و مبتلا به سردرد شدید شده اند. تفاوت جنسیتی نیز وجود نداشته و هر دو جنس زن و مرد حساسیت به آب و هوا را گزارش کرده اند. بیشتر بیمارانی که به اب و هوا حساسیت داشته اند به تغییرات فشار هوا نیز واکنش نشان داده اند و با هر تغییری در فشار هوا دچار سردرد می شوند.

اگر متوجه شدید که به سقوط فشار هوا خیلی حساس هستید می توانید از قبل اقدامات لازم پزشکی را  انجام دهید. اگر به نور آفتاب حساس هستید از عینک آفتابی استفاده کنید و تا حد امکان از قرار گرفتن در برابر نور خورشید پرهیز کنید. مدت زمان ماندن در ساحل را کاهش دهید و اگر رطوبت زیاد شما را اذیت می کند سعی کنید در محل کار و یا منزل از کاهش دهنده ی رطوبت استفاده کنید.

البته شما نمی توانید هوا را با دلخواه تغییر دهید و تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که بفهمید به چه نوع آب و هوایی حساس هستید. ممکن است نیاز به خرید یک هواسنج داشته باشید چون می توانید فشار جو پایین یا در حال سقوط را ردیابی کنید و متوجه شوید این شرایط محرک سردرد شما هستند یا خیر.

ارسال شده در 2 دی 1395 توسط