تشخیص بیماری با معاینات بالینی

پزشک باید شما را حضوری ببیند و صورت، سر، گردن و بقیه ی بدن شما را معاینه کند. اقدامات آزمایشگاهی، اشعه ایکس و تست های تصویربرداری اطلاعات مهمی به پزشک می دهد اما گاهی اوقات مهم ترین نیاز برای پزشک تشخیص مکان آسیب دیدگی است. بنابراین او عضلات و بافت های ناحیه مورد نظر را معاینه می کند تا ببیند اختلال واضحی وجود دارد یا خیر.

چگونه در هنگام نیاز، پزشکی با تجربه و حاذق پیدا کنیم:

پزشک فعلی شما ممن است خوب باشد بنابراین نیازی به یافتن پزشک جدید ندارید. اما اگر با پزشکتان چندان موافق نیستید و یا او شما را به متخصص دیگری مثل نورولوژیست ارجاع نمی دهد ممکن است زمان آن باشد تا پزشک جدیدی بیابید.

سوالاتی که باید از پزشک آینده سوال شود:

زمانی که پزشک جدید مدنظرتان می باشد باید پاسخ سوالاتی در مورد او و تجربه اش را بیابید. سوالاتتان را از منشی بپرسید.

1- چه تعداد بیمار مبتلا به سردرد توسط پزشک شما درمان شده اند؟ پزشک باید حداقل 50 تا 100 بیمار را درمان کرده باشد به گونه ای که تجربه ی کافی برای درمان شما را داشته باشد.

2- آیا سردرد مشکل عمده ی بیماران است؟ سعی کنید پاسخ دقیقی را از پزشک بگیرید. اگر پزشک می گوید بلی و آن ها تماما دردسرساز هستند پس او پزشک مطلوب شما نیست. او علاقمند به درمان بیماران مبتلا به سردرد نیست.

3- آیا همه ی بیماران مبتلا به سردرد شما نیاز به مصرف تریپتان دارند؟ اگر پزشک نمی داند درباره ی چه چیزی صحبت می کنید یک نکته ی منفی است. تریپتان ها داروی درمان میگرن هستند و حتی اگر میگرن مشکل شما نباشد این داروها به اندازه ی کافی شایع هستند که اکثر پزشکانی که سردرد را درمان می کنند درباره ی آن ها مطالب ضروری را بدانند.

4- آیا شما در مورد سردرد تحقیق یا کار خاصی داشته اید؟ تمام پزشکان در مورد سردرد تحقیق نکرده اند اما اگر پزشک شما واقعا به سردرد علاقمند است یک پاسخ بلی می تواند خیلی اطمینان دهنده باشد.

 

ارسال شده در 2 دی 1395 توسط