برای تشخیص سردرد به ملاقات پزشک بروید

اگر هر روز یا تقریبا هر روز (حداقل سه یا چهار بار در هفته) مبتلا به سردرد هستید حتما به ملاقات پزشک بروید. ممکن است فکر کنید مبتلا به میگرن، سردردهای خوشه ای، سرویکوژنیک و یا سایر اشکال سردرد هستید اما اجازه دهید پزشک تشخیص قطعی را بدهد و بدانید که چگونه پزشک به تشخیص نوع سردردی که دارید رسیده است.

آزمایش هایی که پزشک دستور انجام آن ها را می دهد:

چون سردردهای مزمن ممکن است ناشی از بیماریهای دیگری باشد که حتی از وجود آن ها باخبر نباشید اکثر پزشکان یکسری تست های آزمایشگاهی و تست های تصویربرداری را درخواست می کنند. قسمت های آزمایشگاهی به پزشکان کمک می کنند تا اختلالات متابولیک، بیماریهای خونی و عفونت را رد کنند. تمام این موارد می تواند سبب ایجاد سردردهای شدید باشد.

به عنوان مثال اگر کم خونی ناشی از کمبود آهن دارید و آن بیماری سبب ایجاد سردرد شما شده است درمان باید آن ا ختلال را کاهش داده یا روی هم رفته سردرد مزمن شما را حذف کند. اگر عفونت باکتریایی دارید باید آنتی بیوتیک مصرف کنید و آن ها باید در حل مشکل سردرد شما کمک کننده باشند.

اگر اختلال متابولیک دارید (دیابت یا بیماریهای تیروئید) یا فشار خونتان بالاست جهت تسکین سردرد نیاز به درمان دارید. البته ممکن است تمام این تست ها پاسخ طبیعی داشته باشند و سپس پزشک سایر عوامل موثر در سردرد را در نظر خواهد گرفت. پزشک ممکن است یکسری تست های تصویربرداری مثل X-ray ، CT یا MRI را درخواست کند که می توانند وجود یک اختلال غیرطبیعی یا سایر اختلالات پزشکی که سبب سردرد شده است را نشان دهند.

ارسال شده در 1 دی 1395 توسط