سردرد همراه با حالت اورای بینایی

شاید درباره  سردردهای میگرنی چیزهایی شنیده باشید این نوع سردرد بسیار شدید است و اکثر مبتلایان را طی مدت درد به رختخواب می فرستد. تا این که یا دارو باعث تسکین درد شود و یا سردرد قابل تحمل گردد.

میگرن، سردرد بسیار دردناکی می باشد و اغلب با تهوع و استفراغ همراه است. بسیاری از بیماران احتقان بینی و ریزش اشک از چشم را نیز تجربه می کنند. حملات درمان نشده می تواند در هر مکانی و بین 4 ساعت تا 3 روز طول بکشد. اکثر مبتلایان به میگرن یا افرادی که دچار میگرن مزمن هستند به محرک هایی مانند نور خورشید و بعضی از غذاها حساسیت دارند و این محرک ها باعث تشدید سردرد آن ها می شود.

اگر خطوط عجیب دندانه دار می بینید که واقعا وجود ندارند و این تصاویر قبل از شروع سردرد نمایان می شوند حافظه تان را از دست نداده اید، حدود 20 تا 30 درصد تمام بیماران میگرنی مرحله اورا را در میگرن تجربه می کنند. احساسی که قبل از سردرد واقعی وجود دارد. گاهی اوقات یک ساعت و یا بیشتر و در سایر موارد حدود چند دقیقه طول می کشد.

اگر مرحله اورا را تجربه کرده اید مطمئنا باید به پزشکتان بگویید. مرحله اورا می تواند احساس یک حس مثل کرختی و یا سوزش در صورت باشد. حتی می تواند یک صدا باشد صدای ناگهانی زنگ در گوش ها که وقتی سردرد رفع می شود از بین می رود. خیلی از مردم مرحله اورا را به صورت بینایی تجربه می کنند مثلا مشاهده ی خطوط دندانه دار از جلوی صورت در حالی که واقعا وجود ندارند.

اگر شما اورا را تجربه کرده اید، می تواند اخطاری برای مراقب بودن باشد. ممکن است بتوانید سردرد را متوقف کنید و آن را از یک ضربه مهم به یک جریان زودگذر تبدیل کنید. اگر این الگوهای بینایی بعد از شروع سردرد و یا حتی در هنگام خاتمه آن از بین نرفت باید به یک متخصص چشم مراجعه کنید.

ارسال شده در 1 دی 1395 توسط