قابلمه های نچسب دشمن سلامتی

شستشوی آسان و امکان پخت غذا با روغن کمتر استفاده از این ظروف را بسیار راحت کرده است اما در صورت خراشیدگی یا ساییدگی لایه ی نچسب احتمال ورود ذرات پلاستیک و دیگر مواد سمی به غذا وجود دارد. همچنین حرارت دادن ظروف نچسب در دمای بسیار بالا سبب آزاد شدن گازهای سمی سرطان زا از لایه ی نچسب آنها خواهد شد. تنفس این گازها به آسیب های ریوی منجر می شود مثلا استنشاق گاز حاصل از تجزیه ی تفلون در حرارت بسیار بابا سبب بروز تب بخار پلیمر خواهد شد.

مشاهده ی هرگونه آسیب، مثل خراشیدگی یا ریختگی پوشش از ظرف استفاده نکنید. چون این ظروف به سرعت خراشیده می شوند از این رو از سیم ظرفشویی برای شستن آنها استفاده نکنید.

ظروف مسی:

ظروف 100 درصد مس، بسیار گران اند و احتمال ورود این ماده به غذا هنگام آشپزی با آنها وجود دارد. با این که مقدار اندک این ماده برای سلامتی مفید است استفاده ی مدام از ظروف مسی در طولانی مدت می توند منجر به مسمومیت شود. (البته خطر ابتلا به سرطان را افزایش نمی دهد)

برای کاهش احتمال مسمومیت با مس بهتر است از ظروف مسی اندود شده (تصفیه شده) استفاده شود. از پخت یا نگهداری طولانی غذاهای اسیدی در ظروف مسی خودداری کنید.

ارسال شده در 1 دی 1395 توسط