همه اطلاعات لازم درباره نعناع

 

 

 

 

 

گیاهی بین نعناع آبی و پونه و با کاربردی هزاران ساله در طب سنتی. از جمله خواص نعناع، رفع گاز معده و روده نعناع بادشکن است، تقویت معده، هضم آسان غذا، برطرف کردن گرفتگی عضلات و درمان اسهال است. همچنین در بهبود علائم سندرم روده ی تحریک پذیر و مسمومیت های غذایی نقش موثری دارد. برای رفع قولنج و دردهای روده، معده و سوء هاضمه نیز استفاده می شود. این گیاه در تسکین عضلات معده، بهبود جریان صفرا و در نتیجه عبور سریع تر غذا از معده نیز موثر است.

در صورت بروز ناراحتی های گوارشی ناشی از درمان های سرطان نوشیدن یک فنجان چای نعناع به رفع ناراحتی کمک خواهد کرد. انواع چای نعناع را می توان در بازار یافت. این چای با جوشاندن برگ های خشک نعناع یا ریختن آب جوش روی برگ های تازه ی آن تهیه می شود. پس از چند دقیقه و خیس خوردن کامل برگ نعناع چای آماده ی نوشیدن است.

از آنجایی که مصرف دم کرده ی نعناع در درمان گلودرد موثر است پس برای تسکین زخم های دردناک دهان ناشی از شیمی درمانی یا پرتو درمانی نیز می توان از آن استفاده کرد. با این که نعناع ماده ای کلیدی در رفع این مشکل است اما بیمار بدون مشورت با انکولوژیست نباید از روغن نعناع استفاده کند.

نعناع نیز مانند سایر گیاهان دارویی قابلیت تداخل با برخی داروها را دارد. برای نمونه ترکیب روغن نعناع با دروهای سرکوب کننده ی سیستم ایمنی مورد مصرف پس از عمل پیوند سلول های بنیادی خون ساز ممکن است به افزایش غلظت این عامل در خون منجر شود. به همین سبب مصرف نعناع از طریق غذا نسبت به مکمل های غذایی این ماده ترجیح داده می شود.

ارسال شده در 30 آذر 1395 توسط