رزماری منبع غنی از آنتی اکسیدان

گونه ای از گیاهان علفی بومی نواحی مدیترانه با ساقه های چوبی و برگ های سوزنی که منبعی غنی از آنتی اکسیدان به شمار می آید. رزماری در زبان لاتین به معنای شبنم دریاست و دلیل انتخاب این نام قابلیت گیاه در ادامه ی حیات با اندکی یا بدون آب است. رزماری اغلب تنها با رطوبت نسیم دریا رشد می کند. این گیاه به دلیل محل رویش خود مصرف زیادی در غذاهای مدیترانه ای دارد و یکی از ترکیبات اصلی سس های ایتالیایی را تشکیل می دهد. برای طعم دار کردن سوپ ها، سس های گوجه فرنگی، نان و مواد غذایی پر پروتئین مثل گوشت گاو، بره و ماکیان از رزماری استفاده می شود.

زردچوبه (ادویه ی کاری):

زردچوبه گیاهی از خانواده ی زنجبیل و عامل رنگ زرد و طعم متفاوت ادویه  کاری است. کورکومین ماده ای با خواص ضد التهابی آنتی اکسیدانی قوی ضر سرطانی و عنصر فعال زردچوبه است. در سال های اخیر مطالعاتی با هدف تعیین نقش مکمل های غذایی زردچوبه در پیشگیری یا درمان برخی سرطان ها مثل سرطان روده، پروستات، سینه و پوست در جریان است. اما به رغم امیدوار کننده بودن نتایج پژوهش های انجام شده در آزمایشگاه ها و روی حیوانات، هنوز تاثیرات مثبت آن بر بدن انسان اثبات نشده است.

با وجود بی خطر بودن مصرف زردچوبه در خوراک کاری و سایر غذاها استفاده از مکمل های غذایی آن ممکن است به افزایش خطر تداخل داروهای گیاهی و شیمیایی منجر شود. پس با توجه به نقش این مکمل ها در افزایش احتمال خونریزی و کاهش قند خون یا بروز سوزش سر دل حتی با وجود استفاده از داروهای ضد اسید معده مصرف همزمان آن با داروهای ضد انعقاد خون مثل وارفارین و داروهای دیابت حتما باید زیر نظر پزشک باشد.

ارسال شده در 1 دی 1395 توسط