فواید زنجبیل از سرما خوردگی تا یبوست

از دیرباز مصرف ادویه جات و گیاهان دارویی در درمان مشکلاتی مثل سوء هاضمه و سایر ناراحتی های گوارشی کاربرد داشته است. با این که هنوز راهی طولانی برای کشف تاثیر مستقیم ادویه جات و گیاهان دارویی در پیشگیری و مبارزه با سرطان و عوارض جانبی آن پیش روست اما اثرات مفید و غیر مستقیم این مواد به آسانی قابل تشخیص است.

یکی از خصوصیات این طعم دهنده ها مزه ی منحصر به فرد آنهاست که تنها با افزودن مقادیر اندکی طعمی کاملا جدید از ملایم تا بسیار قوی به غذا می بخشند. در شرایطی که بیمار دچار کاهش وزن یا تغییرات حس چشایی ناشی از ابتلا به سرطان است افزودن مقداری گیاهان معطر و ادویه به غذا سبب تحریک پرزهای چشایی و افزایش اشتهای وی خواهد شد.

زنجبیل:

زنجبیل یا زنجفیل گیاهی زیرزمینی با خواص خوراکی و دارویی است. این گیاه از دیرباز در طب سنتی استفاده می شده و برای درمان هرگونه ناراحتی، از سرماخوردگی گرفته تا یبوست کاربرد داشته است. زنجبیل را به صورت تازه، پودر شده یا آبنبات مصرف می کنند. با وجود طعم بسیار متفاوت زنجبیل تازه و پودر شده می توان آنها را به جای هم در غذا استفاده کرد.  یک هشتم قاشق چای خوری پودر زنجبیل به جای یک قاشق غذاخوری زنجبیل تازه ی رنده شده.

بنابر نتایج برخی تحقیقات مصرف مکمل های پودر زنجبیل همراه با داروهای استاندارد ضد تهوع در درمان سرطان نقش موثری در کاهش تهوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی در برخی از بیماران دارد.

ارسال شده در 1 دی 1395 توسط